Česká televize opět překonala jednu ze svých manipulačních met. Zatímco „happeningu“ s Putzfrau Krnáčovou drbající schody v pražských kavárnách věnovala naše veřejnoprávní TOP televize pozornost v rozsahu několikaminutových reportáží, demonstraci tisíců občanů žádajících v souvislosti s migrační invazí uzavření hranic a vystoupení z EU odbyla dvaceti vteřinami a standardně zaujatým manipulativním komentářem moderátora.
A hlavní tištěná média demonstraci pro jistotu nevěnovala pozornost vůbec. Nic nového pod Řípem.
Ostrůvek v podání ČT
„Ostrůvek pod sochou svatého Václava na pražském Václavském náměstí zaplnili příznivci strany SPD Tomia Okamury. Poslanec kritizoval mimo jiné Evropsku unii, přijímání uprchlíků a práci novinářů.“
A to bylo skutečně vše, co se diváci ČT mohli dozvědět o sobotní několikatisícové demonstraci v Praze. Proč televize přikročila k přístupu, za který by se nemusela stydět ani „zelenkovská“ předlistopadová ČST, je jasné: plní přece svou veřejnoprávní roli hlavního koordinačního média Pražské kavárny. V tomto případě navíc svoji roli nepochybně sehrál i mrzutý fakt, že nedošlo k žádnému konfliktu - ani k náznaku protidemonstrace „vítačů“, jak jsme na to byli z minulosti zvyklí. Hoši a děvčata z různých klinik a podobných ústavů, vyrazili ve slunném počasí raději na jointa do přírody a zapomněli na své revoluční povinnosti - za které je neziskový sektor platí.
Po tomto selhání revolučních buněk nemohla média na čele s ČT použít svoji osvědčenou kouzelnou větičku: „V Praze se sešli příznivci i odpůrci uprchlíků.“ Čarodějové z Kavčích hor nemohli ani odvysílat, že se sešlo obligátních „několik odpůrců imigrace“, když demonstranti takřka zaplnili horní polovinu Václaváku. Jakešovské dilema - jak o té nepříjemné události referovat – hravě vyřešil ostřílený matador „kavčího skanzenu“, moderátor Jakub Železný. Použil zdrobnělinu - „ostrůvek zaplnili příznivci SPD“, což u většiny diváků asociuje sotva několik desítek lidí. Nad touto veřejnoprávní šichto je třeba jen uznale pokývat hlavou. Tak pojďme alespoň trochu doplnit informace.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV