Na konferenci byli pozváni i ti, kteří byli v té době u moci a kteří za to, co se zde napáchalo, nesli odpovědnost. Pokud si myslíte, že se většinou všichni jen pochválili, máte pravdu. Například bývalý ministr hospodářství ČSFR z let 1989 – 1992 a 1. ministr průmyslu a obchodu ČR z let 1992 – 1997 Ing. Vladimír Dlouhý, CSc. k tomu řekl: „Necítím odpovědnost za klientismus, za současnou náladu ve společnosti. Na to je třeba se ptát politiků, kteří přišli po roce 2000. Jsem pyšný na to, co jsme v devadesátých letech udělali.“ Tak vidíte, jsou u nás i lidé, kteří jsou pyšní na to, jaká zvěrstva a zlodějiny se zde napáchaly. Zde jsou pro připomenutí některé z nich.
ROMAN JANOUŠEK – Odposlechy prokázaly jeho vazby na bývalého primátora Pavla Béma a magistrátní úředníky, prostřednictvím kterých ovlivňoval činnost magistrátu a dalších institucí.
KARLOVARSKÁ LOSOVAČKA – Podle rozsudku NSS losování mohlo navodit dohady o tom, že nešlo o losování, ale o hledání předem určeného lístku, který se nedařilo najít. Škoda 500 tisíc korun.
KEY INVESTMENT – Některé Pražské městské části a města investovaly peníze občanů do podezřelých obligací ještě podezřelejší firmy spojené s politiky. Škoda stamiliony korun.
KNIŽNÍ VELKOOBCHOD – Někdejší lídr modrého ptáka Miroslav Macek se podílel na získání Knižního velkoobchodu za 39 milionů korun, ale jeho účetní hodnota byla 60 milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Rozvoral - profil