Radim Valenčík: Velký úspěch "páté kolony"

23.08.2020 19:01

Jak by asi dopadl ten, kdo by po zahájení bombardování Londýna nacistickou Luftwaffe volal: "Nechejte se zavřít pod zem!" - "Nenechejte se pohřbít zaživa!" - "Bomby jsou jen ohňostroj!" - "V bunkrech se šíří nemoci!" - "Nebojte se bomb, zabíjí vás jen leknutí či to, že nemůžete jít k lékaři!"

Radim Valenčík: Velký úspěch "páté kolony"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Asi by ho v lepším případě považovali za blázna, ale spíše by si to s ním lidé vyřídili na místě jako s nacistickým agentem, zrádcem, příslušníkem "páté kolony".

Ale čím se to liší od dnešního: "Nenechejte si nasadit náhubek!" - "Nenechejte se se zotročit či srazit na kolena!" - "Koronavirus je jen chřipečka!" - "V roušce se množí choroby jako v Petriho misce!" - "Zabíjí ne koronavirus, ale strach, včetně strachu jít k lékaři!"

A my si tuto propagandu necháme líbit. Jako ovce.

Že ten náš virus nebyl nikým výroben na rozdíl od nacistických bomb? – Z určitých důvodů (podle jeho specifického chování) si to také myslím. Ale slovy Yossariana z Hlavy XXII: "A je v tom nějaký rozdíl?"

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21484 lidí

Ostatně i v případě, že by byla pravděpodobnost jen 1:100, že byl vyroben uměle s cílem zabíjet a škodit, by si každý měl dávat pozor na to, kdo je nepřítel.

Těmi, kteří u nás vyvolali absurdní protirouškovou hysterii a použili hesla "páté kolony", se to začíná dařit. 506 za jeden den, to už se šíření dostává mimo kontrolu. Ještě předtím, než nastane hromadný návrat z dovolených a prázdnin, ještě předtím, než se lidé začnou shlukovat ve školách a na pracovištích, navštěvovat instituce.

A do toho kratší den, další nákazy, které patrně povedou k závažným souběhům a průběhům nemoci, podstatně sníží možnost včasného rozpoznávání choroby či nastaví falešné terče.

Jste na pokraji velkého úspěchu, "pátá kolono"! Dokonce i vláda se bojí vašeho tlaku a začíná střečkovat. A co my, normální lidé? Poděláme se před arogancí nepřátel, či v lepším případě jen bezohledných idiotů jako vláda, nebo se postavíme na účinný odpor alespoň tím, že každému, kdo říká nebezpečné pitomosti, řekneme, že říká nebezpečné pitomosti?!

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lubomír Man: Neuvěřitelné! Věra Jourová nám sdělila, jakou po volbách nesmíme mít vládu

21:44 Lubomír Man: Neuvěřitelné! Věra Jourová nám sdělila, jakou po volbách nesmíme mít vládu

Tak z téhle zprávy přechází jednomu skutečně zrak i sluch. A nezbývá mu, a též nám všem občanům toho…