Radomil Bábek: Konec EET je skvělá zpráva, chceme věřit, že končí i doba „zaklekávání“ podnikatelů

09.01.2022 20:17

Stanovisko Podnikatelských odborů k programovému prohlášení vlády

Radomil Bábek: Konec EET je skvělá zpráva, chceme věřit, že končí i doba „zaklekávání“ podnikatelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radomil Bábek

„Konec EET je skvělá zpráva. Škoda, že se vláda nenašla odvahu ukončit i další nesmyslná byrokratická opatření jako je například kontrolní hlášení,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Proti zavedení EET Podnikatelské odbory protestovaly – jako jediná profesní organizace podnikatelů – od jeho vzniku a podle Radomila Bábka je dobře, že tento šikanózní projekt definitivně zmizí z našeho právního řádu.

Podnikatelské odbory oceňují, že vláda chce zvýšit limit pro povinnou registraci k DPH na dva miliony korun ročně a snížit sociální pojištění na straně zaměstnavatelů o dva procentní body. „S jistou mírou skepse hledíme na slibované snížení byrokracie pro živnostníky a podnikatele. To ve svých programech měly všechny předešlé vlády a výsledkem byl vždy přesný opak,“ doplňuje předseda Podnikatelských odborů. Podle něj poněkud neurčitě vypadají kroky, které se týkají daňových prázdnin pro vícečetné rodiny, či společný vyměřovací základ manželů.

Současná vláda ve svém programovém prohlášení tvrdí, že docházelo k „účelovému zaklekávání“, je podle Radomila Bábka tristním dokladem toho, až se naše společnost dostala. Věříme, že nový vládní kabinet najde nejen slovo omluva, ale i vůli odškodnit ty, kteří byli zakleknuti a potrestat ty, kteří zaklekávání nařídili a horlivě naplňovali. Pak snad přijde i kýžená změna a úředníci – včetně těch z Finanční správy - přestanou živnostníky a podnikatele brát jako parazity a začnou se k nám chovat jako ke klientům. A to nejen kvůli slušnému chování, ale zejména kvůli tomu, že jsou to právě živnostníci a podnikatelé, kteří jsou ekonomickým motorem každé normální společnosti,“ uzavírá Radomil Bábek.

Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s. je organizace, která hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků před neoprávněnými zásahy státu do podnikání. Podnikatelské odbory vznikly v únoru 2017; v současnosti už mají víc než 15 700 členů a každým dnem rostou. Podnikatelské odbory jsou jediným zástupcem a zastáncem podnikatelů a živnostníků, jako profesního stavu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Bohužel...

18:02 Milan Knížák: Bohužel...

Současná situace mě připadá velmi komplikovaná. Snažím se na ni dívat střízlivýma očima, bez zášti, …