Richard Seemann: Scholz v Bundestagu - „Vyhrajeme boj“

16.12.2021 14:22 | Komentář

Spolkový kancléř Olaf Scholz ve svém prvním vládním prohlášení vyzval občany, aby důvěřovali, že země bude schopna překonat pandemickou krizi. Oznámil hluboké změny, které si vyžaduje složitá situace v souvislosti s pandemií korony. Vrcholový sociálně demokratický politik zároveň občany povzbudil, že bude to zase lepší, „vyhrajeme boj, překonáme krizi," řekl Scholz.

Richard Seemann: Scholz v Bundestagu - „Vyhrajeme boj“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Poukázal, že nová vláda by převzala moc v depresivních časech, když nikomu se opravdu nedaří – ani jemu. Uděláme vše, co je nutné, pro spolkovou vládu neexistují žádné červené čáry. Ta si ani na okamžik neodpočine a zatáhneme za všechny možné páky, dokud všichni nezískáme své dřívější životy a všechny své svobody. Scholz znovu upozornil na cíl provést do konce roku 30 milionů očkování, což je možné dosáhnout. Od 18. listopadu bylo naočkováno 19 milionů a úkolem je nyní udělat zbytek ve zbývajících dnech do konce roku. Jen tak se Německu podaří vlnu odrazit.

Současně kancléř oznámil tvrdou linii v boji proti „nenávistné menšině“, která se v pandemii odvrátila od státu a vědy. "Této nepatrné menšině nenávistných, která na nás všechny útočí pochodňovými pochody, násilím a voláním po vraždě, se postavíme všemi prostředky našeho demokratického právního státu, řekl Scholz. O rozdělení společnosti bylo řečeno mnoho, nicméně prohlásil: „Naše společnost není rozdělena“ a ocenil většinu, která se chovala solidárně, rozumně a opatrně.

Kromě koronavirové pandemie hovořil Scholz také o výzvách nadcházejících let. Zaměříme se proto na obnovu a prorazíme novou cestu v boji proti klimatickým změnám, takže občané se musejí připravit na dalekosáhlé změny. Máme za sebou 250 let, ve kterých byl náš blahobyt založen na spalování uhlí, ropy a plynu. Nyní máme před sebou zhruba 23 let, ve kterých musíme a budeme se dostávat z fosilních paliv, což znamená, že je před námi největší transformace našeho průmyslu a ekonomiky za posledních 100 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

Písničkář Jarek Nohavaca napsal: Když mě brali za vojáka, stříhali mě dohola, vypadal jsem jako blbe…