Richard Seemann: V Horních Rakousích bylo obnoveno nošení roušek

09.07.2020 7:33

Náš jižní soused - Horní Rakousko - s okamžitou platností od čtvrtka obnovil všeobecnou povinnost ve veřejných místnostech nosit roušky. Oznámili to zemský hejtman Thomas Stelzer a vicehejtmanka pro veřejné zdravotnictví za lidovou stranu Christina Haberlenderová.

Richard Seemann: V Horních Rakousích bylo obnoveno nošení roušek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rouška na obličej, ilustrační foto
reklama

Příčinou je vzestup nakažených koronavirem v této jedno a půl milionové zemi, jíž střediskem je Linec. Návštěvníci obchodů, nákupních středisek včetně jejich zaměstnanců musí nosit zakryté nosy a ústa a udržovat bezpečnostní vzdálenosti. Rovněž v gastronomii je nutno dodržovat tyto předpisy. Stejná pravidla platí i v otevřených prostorách, a to bez časového omezení. „Jsme stále uprostřed koronového nebezpečí, které se znovu projevilo, jak mnozí předpokládali“, praví se v prohlášení.

Současně ve školách a mateřských školkách budou zavedena opětně již zrušená opatření. Zejména osoby, které budou děti vodit do mateřských školek, musí dodržovat bezpečnostní opatření a děti mohou zasednout teprve s rouškama. Věříme, že se nám tak podaří opět šíření pandemie zadusit, prohlásil zemský hejtman. Obnovení zdravotních opatření bylo učiněno po dohodě s lidoveckým spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem a zeleným spolkovým ministrem zdravotnictví Rudolfem Anschoberem. Policie byla přitom vyzvána, aby aktivně se podílela na jejich dodržování.

Horní Rakousy nejsou ojedinělým případem, ale v minulých dnech v celém Rakousku viditelně vzrostla infekce koronavirusu, V pondělí překročily počty nakažených po prvé od 19.března jednoho tisíce osob, přitom 80 muselo být umístěno v nemocnicích. Obdobného vývoje je možno sledovat i v ostatních státech jako v Německu, Švédsku, Švýcarsku nebo v Kanadě, ale i v Izraeli. Přitom zde původně dosáhly nákazy nulové hodnoty. Česká republika přitom jak se ukazuje není výjimka a kromě severní Moravy se virus nyní šíří i v jiných oblastech.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Průzkum agentury Data Collect za měsíc červen

15:32 Jiří Paroubek: Průzkum agentury Data Collect za měsíc červen

Data Collect a Kantar CZ jsou agentury pro výzkum veřejného mínění, které pracují dlouhodobě pro Čes…