- Sociální demokracie se konečně rozhodla jít cestou, na kterou se měla vydat nejpozději na podzim roku 2004, kdy ohromila svět tandemem Gross-Sobotka. Následkem některých ne zcela předvídatelných okolností to sice chvilku trvalo, ale výsledek se přece jen po 13 letech dostavil: Sobotka se odebral do politického smetí. A nový tandem Zaorálek-Chovanec dostal do kampaně pěkný příspěvek od šéfa Senátu Milana Štěcha.
„Myslím si, že je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospodářského hlediska efektivně využití.“
(Milan Štěch zajišťuje korporacím pracovní sílu, sjezd odborového svazu KOVO, 15. června)
Později už se z tématu samozřejmě bruslilo, zejména s odkazem na to, že Štěch prý myslel jen zneužívání švarcsystému. Pro nás ale i tak zůstává zajímavá ta linka, v níž politik navrhuje omezení soukromého podnikání ve prospěch velkých korporací, které nedostatek pracovní síly v Česku trápí nejvíc. Ať po politologických encyklopediích pátráme jakkoli, vychází nám z toho v lepším případě korporativismus, v horším ekonomický fašismus.
Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.
Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.
- Ze Sobotkova konce je samozřejmě nejvíc smutný jeho nejbližší vládní kolega Andrej Babiš, muž, se kterým zde poslední tři roky Sobotka úzce spolupracoval na zavádění těch nejlepších vymožeností. Babiš smutní tak, že nenechal na Sobotkových nástupcích nit suchou.
„Pan Zaorálek je vlastně zakladatel Občanského fóra.“
(Andrej Babiš o Lubomíru Zaorálkovi na facebooku, 14. června)

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV