Robert Troška: Oscary - nominace jen se správným kádrovým profilem. Totalitní praktiky v Hollywoodu

11.09.2020 7:33

Kulturní válka začíná eskalovat. Správný kádrový profil, kvóty na ženy, rasové a etnické skupiny, LGBTQ+. Novomarxističtí totalitáři upevňují své pozice v USA i Evropě.

Robert Troška: Oscary - nominace jen se správným kádrovým profilem. Totalitní praktiky v Hollywoodu
Foto: youtube.com
Popisek: Oscar - ilustrační foto
reklama

Na našich sociálních sítích i veřejnosti celou řadu lidí pobouřilo vyhlášení podmínek Americké akademie filmového umění a věd pro udělení Oscara. Specifikace jak v technickém manuálu na soukromou čističku odpadních vod. Ano, skutečně jde o podrobný manuál, specifikující podmínky pro udělení Oscara (ZDE).

Pokud byste mi ještě před pěti lety seznámili s některými body tohoto manuálu, určitě bych se smál a považoval bych to za dobrý vtip. Určitě bych nevěřil, že něco takového může být možné, ale v dnešní době se už bohužel člověk nesměje a stačí jen žasnout.

Namátkou jen požadavek na obsazení alespoň 30 procent herců v ostatních rolích, kteří musí být příslušníky alespoň dvou z následujících skupin:

  • ženy
  • rasové a etnické skupiny
  • LGBTQ+
  • lidé s mozkovým či fyzickým postižením, hluší nebo nedoslýchaví.

Tak určitě to budou kasovní trháky a kina budou praskat ve švech. O streamovačkách, dosahujících miliónů stažení, ani nemluvě.

Asi leckoho překvapím tvrzením, že vítám vydání tohoto „odborného manuálu“ pokrokových pravidel rasové a genderové rozmanitosti nebo přesněji kvót platných pro předávání Oscarů. A jsem moc rád, že to soudruzi „Hollywůďáci“ vybalili takhle natvrdo. Do této doby se totiž tato zatím nevyřčená pravidla věděla, ale naoko tihle novomarxističtí totalitáři ještě předstírali dojem svobody. Kvótami to ale naplno rozbalili. Jsou to stále ti stejní jako byli rudí nebo hnědí totalitáři.

Salámová metoda znovu funguje

Shodou okolností jsem o pronikání pokrokově laděných hollywoodských filmů psal tady na Parlamentních listech nedávno (ZDE) a vidíte, neuběhly ani dva roky a už to, co bylo nevyřčené, je dnes oficiálně vyžadované.

Takže filmy od nynějška budou muset mít oficiálně ten správný kádrový profil jako za komunistů. To bude sranda, až se komise na Oscarech bude hádat, který film je "pokrokovější." Možná budou mít speciální software, který jim data vyplivne jak plechovku Coca-coly z nápojového automatu.

A protože pokrok musí pokračovat dál a nemůže se jen tak zastavit, odhaduji, že v dalším kroku zruší hlasování, to je přece kapitalistický přežitek symbolizující rasový útlak menšin.

Jenom se ptám, kam budeme chodit na normální filmy? A budou ještě existovat?

(A protože byla řeč o filmu, přikládám svou parodii na zelenou totalitu, znaky mají společné - ZDE.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Žumpa vychrstla

7:34 Jiří Paroubek: Žumpa vychrstla

Zatím se nechci vyjadřovat k dění v tzv. kauze Vrbětice. Uvidíme, co příští dny a týdny přinesou. J…