Rostislav Dvořák: Zvyšování minimální mzdy nemá logiku

15.09.2016 19:57 | Zprávy

Stanovisko viceprezidenta Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS ČR) pro oblast výrobního družstevnictví, malého a středního podnikání, životního prostředí k minimální mzdě:

Rostislav Dvořák: Zvyšování minimální mzdy nemá logiku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Podle výzkumu EU je v České republice nižší produktivita práce než v Německu, a letos se ještě snížila. Přesto nás odbory nutí minimální mzdu zvyšovat, což nemá logiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Proč myslíte, že je cílem Evropy chudoba?

To mi přijde až utopistické tvrzení. Je teda pravda, že pro blaho Evropanů toho moc nedělá nebo spíš nic. A druhá věc, koho přesně myslíte tou Evropou? Protože to jsme přeci i my.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Schneider: Výzva vládě České republiky ve věci povinností ministerstva obrany a ministerstva zahraničí

13:20 Jan Schneider: Výzva vládě České republiky ve věci povinností ministerstva obrany a ministerstva zahraničí

Bezpečnostní expert Jan Schneider adresuje vládě výzvu.