Rudolf Mládek: Čeká Američany občanská válka?

16.06.2020 13:24 | Zprávy
autor: PV

Tempo, jakým stoupá v dnešní době v USA prodej zbraní, logicky vyvolává otázku, zda ve Spojených státech nehrozí nová občanská válka, nebo přinejmenším městské ozbrojené střety. Otázka, která rozhodně není lichá. A to výrobci zbraně zdražují o mnoho desítek procent.

Rudolf Mládek: Čeká Američany občanská válka?
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Už v březnu 2020 padl historický rekord prodeje zbraní a střeliva. Podle zjištění byli kupujícími v naprosté většině lidé, kteří doposud žádné zbraně neměli. (1) Trend nákupu zbraní se po posledních nepokojích opět vrátil. „Kombinace letošních prezidentských voleb a režimu, kdy lidé zůstávají doma, zvýšila počet nových držitelů zbraní,“ tvrdí server MarketWatch „Očekáváme, že poptávka v příštích měsících ještě zesílí,“ prohlásil analytik Erik Wolda ze společnosti B. Riley FBR.(2)

Po zkušenostech, jak dopadli farmáři v Jihoafrické republice a jak pohrdlivě západoevropský politický establishment přistupuje k vlastním občanům, je jasné, že především středně situované Američany ovládá strach. Vyrabované obchody Afroameričanů v Chicagu jsou nade všechny argumenty. A při pohledu, jak se kácí sochy v západní Evropě, jak premiér Boris Johnson jen mlčky přihlíží k tupení postavy Winstona Churchilla, nelze se divit, že strach občanů se zvyšuje a u některých hraničí s panikou. Zvláště poté, co jim odpovědní činitelé hlásí, že zruší policii. Vše je vyvoláno nejen zbabělostí politiků, ale mnohdy zjevně řízenými pseudo-demonstracemi a nakonec tím nejhorším jedem západního světa, tzv. politickou korektností.

Co mimochodem bylo „korektního“ na tom, když prezident USA, Barack Obama, nechal odstranit bustu Winstona Churchilla z Bílého domu a vrátil ji na britskou ambasádu? (3). Připomeneme, že od šedesátých let vznikala a existuje i střední třída Afroameričanů a toto rozdělení vytvořilo mezi Afroameričany nové zlomové linie, které romantika rasové solidarity jednoduše nemůže překonat.(4). Proto se hlásí dopředu noví černí bojovníci, kteří místo taktiky nenásilného protestu Martina L.Kinga zvolili násilí. A to je dost zásadní rozdíl. A velké globální korporace jim téměř tleskají. „Užiteční idioti“ se skvějí v plné kráse.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…