Rudolf Mládek: Nehody na železnici vyřeší komise?

16.07.2020 12:52 | Zprávy

Alespoň tak vyznívají zprávy po opakovaných nehodách na českých železnicích, při kterých i umírali lidé. A každý v našem státě ví, že pokud něco chcete zahrát do autu, uděláte komisi.

Rudolf Mládek: Nehody na železnici vyřeší komise?
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Ta obvykle má nulové pravomoci a její zjištění nakonec nikoho nezajímá, ať už je jakékoliv. Přijít s návrhem, „komise“ je opravdu tristní výsledek. Je totiž jasné, že si někdo někde neplní své povinnosti a o tom by se mělo mluvit. Místo toho se mlčí.

Drážní úřad hodlá provést audit (chvályhodné) a zároveň vyzývá, aby si provozovatelé zametli před vlastním prahem. Tedy aby si provedli svou vlastní analýzu chybovosti. Jistě bude úřad vyslyšen. Výzvy v Česku také milujeme a víme, že po socialisticku „každý musí začít u sebe“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Svoboda projevu

Když mluvíte o svobodě projevu, uvědomujete si, že to byla vaše vláda, která se ji snažila omezit? Kdo třeba vypínal weby nebo rozjel boj proti dezinformacím, za kterými jste schovávali podle mě úplně vše? A kdo urážel ty, co vyslovili jiný názor a nálepkoval je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Antické drama? Ne, jenom hospodská šmíra

9:18 Ivo Strejček: Antické drama? Ne, jenom hospodská šmíra

Tváří se to málem jako nástin antického dramatu, ve kterém jde o záchranu české demokracie, a ona je…