Rudolf Mládek: Pražští politici se probrali

12.06.2020 12:59 | Zprávy
autor: PV

Po „vládě“ Krnáčové si mnozí Pražané říkali, že už nemůže být hůř. Ale může a je. Současná pražská koalice vyjma světlých záblesků předvádí politiku doslova nežádoucí.

Rudolf Mládek: Pražští politici se probrali
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Mezi světlý okamžik patřilo například zahájení příprav výstavby trasy metra D, plán na tramvajovou linku do Komořan a plán na zklidnění centra Prahy. Mezi ten černý pak například vyloučení trasy metra A na letiště, zrušení plánu na linku metra E a doslova hysterie kolem Václavského náměstí.

Pražští radní se chovají jako děti, kterým dali hračku na hraní. Tak přicházely nápady jeden horší než druhý. Plánovaná družstevní výstavba bytů už předem zavání podvodem, roky nám pražská radnice předváděla, co vše zbytečného a drahého si ještě vymyslí na Václavském náměstí, (jako kdyby jiné části Prahy neexistovaly), a na jedné straně Praha uzavře silniční komunikaci u kavárny Slavia (dokonce proti názoru Prahy 1), aby se údajně zklidnila doprava, na druhou stranu plánuje téměř padesátitunové tramvajové kolosy zpět na Václavské náměstí a zjevně nedomyšlené křížení dálničních příjezdů do Prahy pomocí cyklostezek. 

Několik let mnozí odborníci upozorňovali, že Praha, která hodlá nasazovat hybridní autobusy, jde špatnou cestou, protože to sice o něco sníží emise, ale mnoho se tím neřeší. Tyto autobusy navíc nedostatečně snižovaly hladinu hluku, velkého nepřítele Pražanů. Po několika letech si pražští politici konečně povšimli toho, co se v odborném tisku píše a s velkou slávou přišli s výstavbou trolejbusových linek. Zpoždění Prahy tak zatím počítáme na 30 let a uvidíme, zda se to nezhorší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…