Rudolf Mládek: V Česku řádí zločinecký syndikát?

22.06.2020 11:53

A to pod vedením přímo Nejvyššího státního zástupce. Alespoň to tvrdí Alena Vitásková, ex předsedkyně Energetického úřadu. (1) Podle Vitáskové byly ministryni spravedlnosti Marii Benešové předány dokumenty, které usvědčují státní zástupce (jako např. Radka Mezlíka, Pavla Zemana, ale i řady dalších) minimálně z porušování zákonů, zahlazování trestné činnosti u vybraných osob a padělání důkazů, znaleckých posudků nevyjímaje.

Rudolf Mládek: V Česku řádí zločinecký syndikát?
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek

Až tak ostré je mediální vyjádření Vitáskové, která k tomu doplňuje, že ve většině výše uvedených zjištění figuruje státní zástupce Radek Mezlík, který údajně nezná zákony, zesměšňuje soudy i vysoké odborníky v právní oblasti, dokáže zmanipulovat důkazy a tyto předkládat soudu a měl by mít údajně na svědomí dva mrtvé ze stresu, pět těžce nemocných a dvě stě padesát zničených životů, rodin a přátel. Vitásková dále uvádí, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a NSZ Pavel Zeman, stejně tak Marie Benešová jsou nečinní, přičemž o všem uvedeném musí vědět.

Pomineme-li skutečnost, že by redakce České justice, která obvinění zveřejnila, měla mít k dispozici dokumenty, které tvrzení Vitáskové osvědčují, jedno je skoro jisté: Máme tu poplašnou zprávu o zločineckém syndikátu, něco jako je na Slovensku kauza Kočner, a jsou do ni zapleteni nejvyšší pracovníci justice včetně údajně přihlížející ministryně spravedlnosti.

Veřejné obvinění tolika pracovníků justice a ministryně nepochybně budou muset dotčení řešit a je na jejich straně, jaké prostředky si ke své obraně volí. Pokud se ale ukáže, že vše jsou jenom dohady a pomluvy, pak může být výsledek pro Vitáskovou a její spolupracovníky dost problematický. Něco jiného je si myslet, něco jiného je dokázat. A o tom, že by pro pochybení svého postupu někdo z vyjmenovaných „zločinců“ čelil alespoň kárnému řízení jsme se nedočetli.

Připomeneme, že to byla zrovna Benešová, která justiční mafii jako první rozkryla, pojmenovala a svůj názor veřejně (i soudně) obhájila. Nepřekvapí, že mezi těmi, co Benešovou za to zažalovali, byla i bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, po ztrátě místa v justici pak nejbližší spolupracovnice Vitáskové, která ji do pracovního poměru přijala v rozporu s interními předpisy (2) a soud ji za to uložil podmínku.

Necháme se překvapit, zda z mráčku mnoha obvinění zaprší. Je nesporné, že česká justice, resp. její část státního zastupitelství je pod palbou kritiky i Unie obhájců (3), ale něco jiného je kritizovat inherentní chyby v Trestní řádu a z toho vykonávanou práci státních zástupců a něco jiného je obvinit někoho z účasti ve zločineckém syndikátu. Výsledek sporu může být paradoxně přínosem pro řešení otázek státního zastupitelství, ale na výhru Vitáskové se z odborné veřejnosti moc sázejících asi nesejde.

Zdroje:
(1) ZDE
(2) ZDE
(3) ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 351. díl. Coriolanus

20:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 351. díl. Coriolanus

Ve vaší blízkosti, pánové, by mi mohl změknout mozek... Petr Žantovský našel zdroj pro poetické zhod…