Obyčejná lidská slušnost velí poskytnout pomoc lidem v nouzi. Naše republika tak činí po dlouhou dobu a pomáhá všude tam, kde je pomoci zapotřebí. V případě syrských uprchlíků je však velká dávka opatrnosti na místě. Nevíme, kolik extrémistů a teroristů může mezi nimi být ukryto.
Náš stát pomáhal už dříve lidem z oblastí stižených válečným konfliktem. Ale také nikdy nešlo i tak velké množství lidí, kterým by náš stát měl poskytnout azyl. A opět něco jiného je poskytnout pomoc s tím, že se lidé, kterým je pomoc poskytnuta, zase vrátí domů, než výhled, že se takoví lidé de facto nemají kam vrátit.
Již delší dobu se v EU mluví o rozdělování přistěhovalců – ilegálů do všech členských států. To je v zájmu především Itálie a Francie. Plán na rozmisťování už dokonce Itálie několikrát avizovala a teď, jak se zdá, dojde k realizaci.
Česká republika by prý měla přijmout 10000 syrských uprchlíků. Může si to naše kasa v mínusu dovolit? Můžeme si vůbec vzít tak velké riziko a přijmout tolik lidí jako je v malém městečku? Víme vůbec, jak velké je nebezpečí, že mezi uprchlíky budou muslimští fanatici a kolik jich bude?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pravybreh.cz
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…