Růžena Chrasteková: Zbytečný, drahý, zlo a sváry plodící Senát, zrušit ho zítra je pozdě

6. 10. 2019 13:20

Hlasy, volající po zrušení Senátu, horní komory sněmovny, v naší zemi sílí. Jsou racionální, oprávněné, podložené výsledky "práce" senátorů, absolutní absence jakéhokoliv přínosu, užitku pro občany této země. Veřejností je vnímána tato instituce coby zbytečné a nákladné odkladiště neúspěšných politiků, kandidátů na všemožné, i ty nejvyšší, funkce ve správě státu.

Růžena Chrasteková: Zbytečný, drahý, zlo a sváry plodící Senát, zrušit ho zítra je pozdě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senát

Ostatně, nejvíc je zbytečnost a nepřínos Senátu pro náš stát patrná v (ne)účasti voličů v každých senátních volbách, která se dlouhodobě pohybuje kolem dvaceti procent.

Ať už bylo záměrem zploditelů této instituce u nás cokoliv, vychází z toho jenom marnost, neúměrně vysoké výdaje ze státního rozpočtu a v poslední době silné znechucení řadového občana nad tím, co naši doslova drazí senátoři produkují, vypouštějí na veřejnost ze svých ebenových lavic.

Jediným a celou dobu trvání této drahé instituce neustále omílaným zdůvodňováním její existence je tvrzení (především senátorů, že ano), že jsou tak zvanou pojistkou demokracie v naší zemi.

NEJSOU! Jsou vším možným i nemožným (hlavně v poslední době), jenomn ne tou pojistkou. Otcové zakladatelé někde udělali zřejmě chybu, byť zřejmě mysleli na svá zadní kolečka, na doby budoucí, kdy si takto snad (asi určitě) připravovali víc jak blahobytný vejminek, zaopatření na postpolitický život.

Každý zákon, právní předpis, vytvořený Poslaneckou sněmovnou a vládou, který má dle fungujícího systému spoluschvalovat Senát a tento ho neschválí, jde zpět do sněmovny a ta ho přehlasováním beztak schválí. Jak jednoduché to je, ta ničemnost Senátu, ta jeho zbytečnost a marnost.

Iniciativa a "pracovitost" Senátu je, jak se mohli všichni v nedávno uplynulách dnech přesvědčit, ve vymýšlení a podávání žalob, ztížností, doslova udávání (především na prezidenta republiky, ale i na jiné, řádně, svobodně a demokraticky zvolené vysoké ústavní činitele), tu k Ústavnímu soudu, tu k Nejvyššímu státnímu zástupci.

Iniciátoři této jimlibé činnosti jsou pak z řad senátorů povětšinou zhrzení, neúspěšní a proto plní zášti, zloby a nenávisti senátoři, kterým ani omylem nejde o blaho a úspěchy této země, obyvatel této země, ale o pomstu a vytváření zla, zášti, nenávisti k těm, kteří je v minulosti dávné i nedávné porazili v politickém klání. Nic konstruktivního, smysluplného ze Senátu, s prominutím, nevypadne. Šíří jenom nesváry, pomluvy, animozity, plané a nepodložené obviňování, zášťě k jim nepohodlným vládnoucím politikům, k těm, kteří je porazili.

Obecně se mezi občany říká, že Senát je jedna velká supertrafika pro necelou stovku trafikantů a jejich asistentů, sekretářek, posluhovačů. A že ty jejich jednotlivé trafiky jsou setsakra dobře zařízené, personál placen královsky, jenom v těch regálech a na pultech nemají nic, kromě občasných výplodů své nenávisti a zloby, pro formu proložených bezduchými, zbytečnými a nesmyslnými projevy a plácáním, doslova žvaněním, o ničem, resp. o tom, co už je stejně x krát řečeno v Parlamentu a ve Strakovce, na Úřadu vlády.

Je vskutku načase tuto zbytečnou a nákladnou instituci, pro naši poměrně malou zemi bizarní, neadekvátní, marnou, ZRUŠIT.
Bohatě nám stačí už i tak přelidněný a početně nadpoměrná Poslanecká sněmovna.

Občané, daňoví poplatníci, mají už plné zuby toho, že musí platit ze své práce takové množství marných politiků, navíc v případě senátorů ještě s přidanou hodnotou škodičů této země.

Kdo kompetentní a s mandátem najde odvahu vyvolat referendum o další (ne)existenci Senátu v České republice?

Taky senátor ... Ještě někdo pochybuje o výše napsaných slovech? (ZDE)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…