Růžena Chrasteková: Zpolitizovaná justice bere lidem víru ve spravedlnost

22.05.2020 7:33

Rozhodnutí samosoudce Miloslava Sládka Obvodního soudu pro Prahu 8, že výhrůžky smrtí a podněcování k zabití prezidenta republiky Miloše Zemana, kterých se dopustil bývalý jesenický radní Martin Lang, v té době člen ODS, nejsou trestným činem, ale maximálně přestupkem, je nejenom skandální, ale popírá spravedlnost v naší zemi.

Růžena Chrasteková: Zpolitizovaná justice bere lidem víru ve spravedlnost
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

Nehledě na to, že ty výhrůžky byly obzvláště hrubé, vulgární, ale i nebezpečné a silně návodné, je toto rozhodnutí samosoudce výsměchem všem slušným lidem, potvrzením toho, že soud jednal zaujatě, podjatě, závisle na současném politickém trendu, prosazovaném protivládní a protiprezidentskou opozicí, neúspěšnými bývalými kandidáty na prezidenta a tzv. pražskou kavárnou.

Ve státě, v zemi, kde se toleruje, dle výroku samosoudce doslova schvaluje, trestní čin proti řádně, svobodně a demokraticky zvolenému nejvyššímu ústavnímu činiteli, prezidentu republiky, začíná být něco hodně špatně.

Martin Lang se nepochybně dopustil trestných činů, minimálně porušil Trestní zákoník v platném znění, § 353 Nebezpečné vyhrožování a § 364 Podněcování k trestnému činu. Samosoudce ale okázale, lze se domnívat, že na politické zadání, ignoroval tyto skutečnosti, veřejné vyhrožování a podněcování k usmrcení prezidenta nebral v potaz.

Soudce, jakýkoliv, nemusí být voličem, souhlasit se zvolením Miloše Zemana prezidentem, ale rozhodovat takto provokativně, vyloženě na základě svých politických preferencí je zlotřilost, zpronevěření se svému soudcovskému slibu a obecně soudcovské etice.

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18706 lidí

Langovo vyhrožování nemá u nás svojí nebezpečnou, vulgární rétorikou a jeho návodné podněcování rovněž tak, precedens, byť se ve svém až výsměšném odůvodnění rozhodnutí soudce odvolává. Nikdo, žádný politik, ani s imunitou, doposud nikdy nikomu takto nebezpečně nevyhrožoval. Pravda, až na starostu Řeporyjí, ale ten za své podobné výhrůžky obviněním v současnosti čelí.

Budou-li soudci postupovat podobně šíleně, jak v případu Martina Langa, budou se podobné výhrůžky a navádění k fyzické likvidaci politiků množit, protože ten pocit beztrestnosti, byť to trestné je, tady bude. Nebezpečné je tudíž i jednání, rozhodnutí samosoudce Sládka, je v podstatě navádějící.

Viděno pohledem běžného, řadového občana, je tato kauza výsměchem spravedlnosti, popíráním základních lidských práv, práva na ochranu osobnosti přinejmenším, které má i prezident republiky, né že ne. Osobní animozity podjatého soudce k prezidentovi, které z rozhodnutí čiší, jsou odsouzeníhodné a nechutné. Rozhodnutí soudce, které de facto schvaluje trestné činy, uvedené v našem platném Trestním zákoně, jsou o to nebezpečnější, že startují fašizmus a nesnášenlivost v naší zemi.

Protože činy, kterých se dopustil Martin Lang, jsou čiročirým fašizmem, ničím jiným. Může se totiž lehce stát, že neustálými hrubými, vulgárními útoky na určité politiky, vyhrožování jim smrtí, byť prozatím jenom verbálně, se nastartuje v někom ta rozbuška a promění je v činy.

Tohle chtějí soudci, vysmívající se těmto trestním činům? Chtějí tady občanskou válku?

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

13:24 Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

Komentář k ekonomickým nákladům výživy a výchovy dítěte v závislosti na jeho věku. A to jak z pohled…