Salman Hasan: Prohlášení ICOMu týkající se naší spolupráce s Nadačním Fondem Generace 21

17. 3. 2016 17:00

My, z International Christian Outreach Ministry (ICOM), jsme trpělivě čekali přes jeden rok, než jsme šli na veřejnost, protože pro nás byly v našich očích životy a budoucnost těch pronásledovaných křesťanských bratrů a sester v Iráku vzácné.

Salman Hasan: Prohlášení ICOMu týkající se naší spolupráce s Nadačním Fondem Generace 21
Foto: Hans Štembera
Popisek: Salman Hasan
reklama

Jménem naší Služby vyznáváme, že jsme křesťané, věříme v Ježíše Krista jako našeho Pána a Spasitele a v moc kříže. Mluvit pravdu NENÍ na nikoho mířený útok, protože naše stanovy uvádí: „Chceme, abyste s námi mluvili, ve víře a šířili Dobrou zprávu všemu lidstvu a začali s vaší vlastní rodinou (Jeruzalémem). Hojný život je to, co Ježíš nabízí všem těm, kdo v Něj věří a TENTO hojný život patří každému, kdo věří v Jeho jméno“. ‚Já, Salman, jsem byl 10. června 2014, když Mousel padl do rukou tzv. Islámského státu, rukojmý v rukách islamistů,; zamýšleli mě zabít, ale Bůh záchránil můj život. Také jsem se kvůli islamistům se svojí rodinou stal uprchlíkem a proto vím, jak se tito křesťanští uprchlíci cítí a mít s nimi soucit. Pro nás, jako pro ICOM, to byla čest začít pomáhat NOVÉ vlně křesťanských uprchlíků z údolí Ninive; předtím jsme pomáhali jiným pronásledovaným křesťanům, kteří utíkali z Bagdádu a z dalších provincií v Iráku. Moje rodina je v současné době na útěku a VŠICHNI jsou uprchlíci a to i můj mladší bratr se svojí ženou a čtyřmi dětmi. Zatímco jsme těm křesťanským uprchlíkům pomáhali a podporovali je v jejich denních potřebách, přemýšleli jsme, že pomůžeme některým kritickým případům, jako jsou vdovy, sirotci, staří a nemocní lidé. V tu dobu, kolem září 2014, nás oslovil pastor David Loula, ale také další, kteří nás informovali, že je tu ‚mnoho‘ těch, kdo jsou ochotní nám pomoci přemístit křesťanské uprchlíky do České republiky. Měli jsme velkou radost a věřili jsme, že všechno půjde hladce, protože to byla abnormální situace a pokračující perzekuce. Informovali jsme je o naší iniciativě a počátečním seznamu s vdovami, sirotky atd. Bohužel čas utíkal a kontrolu převzala byrokracie…a my jsme nic neslyšeli. Naděje vyděšených a devastovaných křesťanských uprchlíků začala upadat, ale my jsme měli víru, že Bůh otevře dveře. Kontaktoval nás Jan Talafant, který řekl, že ho k nám poslal David Loula a požádal nás, abychom poskytli informace o křesťanských uprchlících, táborech atd.

V březnu 2015 jsme s sebou do Erbilu v Iráku vzali Vaška Radoše, Jan Talafant ho kontaktoval a poskytl mu seznam; V. Radoš měl posbírat data a informace. Po jeho návratu ho Jan Talafant požádal a on poskytl všechny informace, které se mu srkze naši pomoc podařilo posbírat. Do té doby a mluvíme o dubnu 2015 NIKDO z Nadačního Fondu Generace 21 v Erbilu nebo v Iráku nebyl. Křesťanské uprchlíky neviděli ani pro ně neposkytli žádnou finanční podporu; byl to ICOM, který jim pomáhal téměř rok poté, co tzv. Islámský stát zabil tisícice, ukřižoval křesťany, ženy vzal jako sexuální otrokyně a okradl je o jejich majetek. Jan Talafant nám napsal e-mail (2015-04-03, 07:54) a uvedl: „…já pouze zůstanu mezi tebou a vládou České republiky…“. A tak rozumím ti správně – že jsi kdykoli připravený jet s českou delegací do Erbilu a jít s ní do táborů? Nebo mohli by kontaktovat bratra Firase (jak?), aby jim tam pomohl?“

Doslova přišel jako vlk v ovčí kůži, jak to víme dnes, aby se vplížil do táborů, spojil se s lidmi a tvrdil věci, které by ani on ani Nadační Fond Generace 21 nebyli schopni bez nás a naší pomoci udělat. Odespsali jsme (2015-04-04, 07:02): „Jak jsem to říkal od začátku, jsme připraveni pomoci a já pojedu s vládní delegací, pokud budu požádán…“. Také jsme napsali: „Chtěl bych uvést nějaká fakta: 1. Co se týče táborů, tak jsme ti poskytli nějaké z nich a vysvětlili ti, jak se nazývají a proč. 2. Dali jsme ti počet lidí v některých táborech tak, jak byl daný nám. 3. Poskytli jsme jména zodpovědných lidí, jak nám jsou známá. POKUD nás budeš mít s sebou, nepotřebuješ žádné z nich, protože přes nás bys mohl do táborů jít. 4. Od začátku jsme ti říkali, že náš koordinátor bratr Firas bude s tebou, povede tě do táborů a pomůže s nákupem a rozdáváním zboží pokud ho budeš chtít nakoupit. 5. Dali jsme ti jména některých vdov, rodin se speciálními potřebami atd. 6. Dali jsme ti jména mnoha rodin mimo tábory, ale také se speciálními potřebami, jako jsou ženy konvertitky od islámu.“

Tyto fakta ukazují na naši aktivitu a zahrnutí v této iniciativě, ale také to, že Nadační Fond Generace 21 nebyl přítomný v Iráku ani v táborech a neměl kontakt s žádným křesťanským uprchlíkem! V červnu 2015 jsme s sebou do Erbilu v Iráku vzali Jana Dezorta z Nadačního Fondu Generace 21, abychom mu pomohli posbírat data „…pro premiéra…“, jak nám řekl. O jeho prohlášení jsme nepochybovali a pomohli jsme mu; zůstával v našem misijním domě v Erbilu. Chtěli jsme Nadačnímu Fondu Generace 21 pomoct a zredukovat výdaje, protože hotely jsou velmi drahé. Po nasbírání dat od některých rodin odjel, ale my jsme ve sbírání dat pokračovali a posílali jsme mu je. V tu dobu to byl rok od toho, co tzv. Islámský stát vstoupil a okupoval Mousel/Ninive a potřeba narůstala a my jsme byli zoufalí, aby se nám od kohokoli dostalo pomoci pro křesťanské uprchlíky v Iráku; Nadační Fond Generace 21 nás nechával v čekání. Řekli, že opoždění působila byrokracie, bohužel jsme jim uvěřili, ale později se odhalilo, že měli úplně jinou agendu…to byla skutečná zrada, jak jsme zjistili. Celou dobu hrál Jan Dezort a Jan Talafant hru jakoby byli skutečnými křesťany, kteří zamýšlí pomoct JENOM křesťanským uprchlíkům; stalo se mnoho věcí, kvůli kterým jsme začali být podezřelí, ale ty věci jsme nechali být. Například byly dané sliby, ale nikdy se nedodržely; věci byly řečeny, ale nikdy se nezmaterializovaly a z lásky a kvůli pomoci, kterou jsme potřebovali pro křesťanské uprchlíky, jsme tyto myšlenky nechali být a pokračovali v práci s nimi. Poté chtěli, aby přijel Abuna Benjamin a mluvil k české vládě, tisku a věřejnosti; my souhlasili. Jan Dezort napsal na Viber (středa, 23. září 2015 v 15:02): „Hledáme možné termíny pro Abunu Benjamina, kdy by šel do českých médií a za politiky v první polovině října, pravděpodobně mezi 7. a 14. Můžeš u něj zjistit, jeslti je to OK? Můžeš mi také dát jeho email? Ale termíny budou dokončené na základě hovorů s médii. Budu tě informovat.“ Během druhé návštěvy Jana Dezorta v Erbilu v září 2015, se setkal s mým mladším bratrem, který tam byl, aby zažádal o vízum do České republiky, protože jsme ho pozvali, aby přijel a navštívil nás v České republice a aby vydal  svědectví o situaci křesťanech v Bagdádu. Jan Dezort se mě ptal, proč NENÍ jméno mého bratra na seznamu uprchlíků, kterým pomáháme a já jsem mu řekl, že příbuzné neupřednostňujeme. V průběhu této doby jedna rodina stáhla svoje jména ze seznamu a po rozhovoru s Janem Dezortem se mě požádal o pasy rodiny mého bratra. Přes Viber (úterý, 27. října 2015 v 7:59)  jsem mu pasy poslal a napsal jsem: „Posílám pasy rodiny mého bratra“. Za méně než tři týdny musel můj bratr a jeho rodina utéct , aby si zachránili životy, nechali za sebou svůj dům, tři obchody a dva byty v Bagdádu. Znovu se stali uprchlíky a já jsem byl rád, že 17. listopadu dorazili do Erbilu do našeho misijního domu, kde jsou až do dneška.

Během návštěvy Abuny Benjamina v říjnu (22.-29.) se stalo něco, co jsme nepřijali, protože to byl hřích a porušení českého zákona; dovést druhé ke LŽI a oklamat český parlament a celý národ NENÍ křesťanský postoj! Ale TO bylo přesně, co Jan Talafant udělal…!!! Byli tam lidé, kteří o tom byli informovaní a on je buď donutil nebo zmanipuloval, aby skončili, aby v Nadačním Fondu Generace 21 zůstal číslem jedna. My jsme o tom NEvěděli a dozvěděli jsme se to až později a aby pokračoval ve svojí lži a manipulaci se Jan Talafant pokusil zakrýt svoje jednání; my jsme se stali jeho další obětí.

Jan Dezort napsal na Viber (neděle, 29. Listopadu 2015 v 12:22): Ahoj bratře Salmane, děkuju za tvoji zprávu. Jan souhlasil, že se tebou podepíše smlouvu a pak to můžeš rozdělit s Abunou Benjaminem. Smlouvu přizpůsobíme a pošleme ti ji. Se Slovenskem je to výborná zpráva! Chvála Bohu! Nicméně jsme naštvaný, že je naše vláda tak pomalá a ptal jsem se Boha proč to bylo tak pomalé. Snažím se důvěřovat, že On to má pod kontrolou a že On ví. Děkuju za přípravu dat pro náhradní lidi! Jejich kontroly budou možná trvat jeden měsíc, takže možná přijedou později, když poskytneme datum později. Moc ti děkuju za tvoji pomoc a podporu! Měj požehnanou neděli!

Ale náš cíl byl a stále je pomoci křesťanským uprchlíkům se dostat do České republiky co nejdříve a nakonec jsem dostal informace od Jana Dezorta, kdy mě informoval o konečném rozhodnutí České vlády, že v pondělí 14. prosince 2015 schválila Seznam iráckých křesťanských uprchlíků!

Ale pořád jsme se neposunuli dál, protože nás Nadační Fond Generace 21 stále držel ve tmě; o jejich aktivitách, tiskových konferencích a dalších jsme NEvěděli od nich, ale od OSTATNÍCH lidí, kteří nás o tom informovali. Přes e-mail jsme je poprosili, aby byli laskvaví a informovali nás a zmiňovali nám i další data, ale nezměnili se. Jejich záměr byl jasný: převzít to a zdiskreditovat nás. Ani naše role ani naše jméno jako ICOM nebylo zmíněno; NENÍ to pro naši slávu, ale pro pravdu. Když dorazila první skupina křesťanských uprchlíků, byl jsem přítomen na letišti v Praze; ale nebylo nám povoleno stát  vedle nich ani promluit…a nikdo z nich nezmínil Salmana nebo ICOM. Partneři se NEchovají tímto způsobem a později jsme jim o tom řekli…bezvýsledně.

Janu Talafantovi se podařilo rozdělit mě a našeho koordinátora Firase; Nadační Fond Generace 21 potřeboval ‚ někoho‘ na místě, aby potvrzoval jejich tvrzení, že ONI byli těmi, kteří odvedli všechnu práci. Náš koordinátor se začal chovat NE podle jeho role ani jeho víry a my jsme mu to sdělili. Bylo na mě křičeno, byl jsem urážen a skrze manipulativní mysl Jan Talafant odstranil jméno mého bratra a jeho rodiny se seznamu. On a Jan Dezort mi řekli, že se báli, že by česká vládla stáhla jejich povolení KDYBY zjistila, že někteří křesťanští uprchlíci jsou bývalí muslimové. To nebyla pravda, protože TENTO fakt byl vládě, Ministerstvu vnitra a policii známý; VŠECHNA tato fakta už měli skrze pasy a příběhy. Napsal jsem Nadačnímu Fondu Generace 21 e-mail a informoval jsem je o způsobu, jakým by se měli chovat a Jan Talafant odepsal sladkým e-mailem; bylo to manipulativní a ne ze srdce a pravdy, jak se to dokázalo  krátce na to. Do teď Nadační Fond Generace 21 používá našeho bývalého koordinátora Firase, který byl propuštěný pro nenásledování pravidel a začal měnit jména a přidávat další. Současný seznam se hodně liší od skutečného, který jsme napsali jako první. Jsou na něm lidi, kteří by tam NEměli být a ti, kteří si přijet zaslouží, byli odstraněni.

1.března 2016 jsme navštívili uprchlíky v Jihlavě a Jan Talafant tam měl v to odpoledne přijet, jak jsme se dohodli…ale NEpřijel. Uprchlíci se ptali, proč nepřijel, ale my jsme jim nemohli odpovědět, protože nám nezavolal ani nás o tom neinformoval. Odjeli jsme kolem 18 hod. a když jsme dojeli domů, našli jsme e-mail od Nadačního Fondu Generace 21:  

-------- Původní zpráva -------- 

Předmět: Komentář
Datum:2016-03-01 10:52
Od: Jan Talafant <jt@kvartus.cz>
Pro: icom@internationalchristianoutreachministry.org 

Milá Salmane, celý tým Generace 21 byl překvapený tvým posledním velmi politickým článkem na Parlamentni Listy. Dostali jsme mnoho otázek týkajících se ho a byli jsme nuceni učinit veřejné prohlášení o vztahu mezi Generací 21 a tebou. Prostě musíme zůstat politicky neutrální, abychom byli schopni projekt dokončit a pokračovat v pomoci křesťanským uprchlíkům z Iráku, prostě musíme veřejně říci, že nejsme v jednotě s tvými politickými názory v tuto chvíli.  Doufám, že rozumíš, že nemá nic společného s naší vděčností za tvoji mimořádnou pomoc a nenahraditelnou část na projektu. Modlíme se za tebe a i tak ti přejeme hodně požehnání.  

Jan 

Od té doby jsme od Nadačního Fondu Generace 21 NEslyšeli a zdá se, že dosáhli čeho chtěli a to je převzít ‚projekt‘, jak to nazývají a během mé poslední návštěvy (5.-10. března) táborů a těch rodin jsem byl velmi smutný a brečel jsme s nimi, protože ONI byli ti skuteční uprchlíci, kteří potřebovali pomoc. Firas se choval jako šéf a ignoroval, co jsem říkal; Nadační Fond Generace 21 mu slíbil, že ho nechá v Praze! 

A nakonec chceme uvést toto:

1. Toto zveřejňujeme, protože nemáme jinou možnost, než stát s pravdou. Nadační Fond Generace 21, hlavně skrze osobu Jana Talafanta, vzal naši iniciativu pomoci iráckým křesťanským uprchlíkům a tvrdil, že je jejich; každý uprchlík by vám mohl říct, KDO byl ten, který je navštěvoval, pomáhal a později je registroval. Měnit seznam schválený Českou vládou a přidávat jména lidí, kteří by na něj neměli být přidaní a další důvody nás motivovaly k tomu se postavit a říct „To stačí!“

2. NEvěříme, že je Nadační Fond Generace 21, hlavně NE Jan Talafant ‚politicky neutrální‘, naopak je členem Strany zelených a je i předsedou (Předseda ZO: Bc. Jan Talafant, MSc; viz odkaz níže). Byl jejich kandidátem pro místní volby do zastupitelstva města Kroměříž v roce 2014; toto je webová stránka Strany zelených pro Kroměřížsko.

http://www.zeleni-km.cz/nasi-kandidati/
http://www.zeleni-km.cz/kontakt/ 
   
Křesťan, který se za nás údajně modlí by se nepostavil za program Strany zelených, protože je proti vůli našeho Boha: Jan Talafant stojí za ‚Manželstvím stejného pohlaví‘ a za právy ‚sexuálních menšin‘. Zde si to můžete přečíst:   

http://www.zeleni.cz/wp-content/uploads/2013/10/program_Strana_zelenych_2013.pdf 

--- strana 7, článek 79: Podporujeme zavedení stejné legislativy v oblasti vztahů stejnopohlavních a různopohlavních párů. Podpoříme rozšíření institutu registrovaného partnerství dvou osob bez ohledu na jejich pohlaví či vztah. Podporujeme zároveň rozšíření manželství také pro stejnopohlavní páry

--- strana 7, článek 80: Odstraníme diskriminaci sexuálních menšin.

--- strana 5, článek 30: Budeme podporovat bourání genderových stereotypů v médiích a reklamě prostřednictvím regulace obsahu reklamy a nestereotypních mediálních obsahů. 

3. Budeme zveřejňovat trestní čin podplácení osoby a podvádění/lhaní české vládě a veřejnosti Janem Talafantem. A ať zodpovědné autority rozhodnou o legálních procesech. Důkazy a svědkové jsou dostupní. 

4. Prosíme všechny ty, kdo s námi stáli a podřili nás a to i Fond Barnabáš, aby nás podporovali přímo a ne skrze ‚třetí stranu‘, protože my jsme ti, kdo pracují s a pro křesťanské uprchlíky. 

5. Od chvíle zveřejnění tohoto prohlášení, je náš vztah a spolupráce s Nadačním Fondem Generace 21 ukončena a my požadujeme, aby přemístili prostředky, které dostali na pomoc a podporu křesťanských uprchlíků správci. Požadujeme od nich kompletní seznam použitých prostředků a aby byly veřejně publikováné. 

6. Prosíme českou vládu a český lid, aby pokračoval v naší pomoci a podpoře, aby se pomohlo uprchlíkům a přemístili se do České republiky.  

Děkujeme Pánu za Jeho věrnost a Jeho Duchu Svatému, Tomu, který nás vede ve veškeré pravdě a děkujeme vám za vaši pomoc a podporu. Prosím, pokračujte v modlitbách za nás, naši Službu a křesťany v nouzi.     

ICOM- Director General                                     ICOM- Secretary General

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

František Kašpárek: Až nás budou milióny

20:44 František Kašpárek: Až nás budou milióny

Pokud klademe nepříjemné otázky ohledně vakcíny na Covid 19, tedy otázky, na které máme jistě právo,…