Slávek Popelka: Dluží nám tři biliony korun

07.12.2016 7:34

Měli jsme je za přátele. Oni nás za kořist.

Slávek Popelka: Dluží nám tři biliony korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slávek Popelka

Příčinou toho, že naše země, která má potenciál být jednou z předních zemí světa, se stala bezmála kolonií či protektorátem, je nutno hledat i v postoji bohatých evropských zemí. Zatímco my jsme po roce 1989 očekávali, že nám naši vyspělejší západní sousedé pomohou vyrovnat značný rozdíl v životní úrovni a výkonnosti ekonomiky, oni měli zájem získat odbytiště pro pro své výrobky, zlikvidovat konkurenci, získat zdroj levné a kvalifikované pracovní síly.

Naše ekonomika je dnes v cizích rukou. Ze země odplývá několik stovek miliard ročně. Rychle se  zadlužujeme a naši lidé jsou ožebračováni bankami a lichvářskými společnostmi. Téměř to vypadá, jako by se západní Evropa rozhodla nám pomstít za naši někdejší příslušnost k východnímu bloku.

 A jaké je řešení této situace?  Je překvapivě jednoduché - přinutit Němce, aby zaplatili, co nám dluží. Německo je podle doposud platných mezinárodních smluv povinno zaplatit nám  náhradu za škody způsobené za druhé světové války.

Po obsazení Čech a Moravy v roce 1939 nám Němci  uloupili co se dalo. Kromě značného množství zlata a uměleckých předmětů  i obří zásoby zbraní, strojů a zařízení, surovin. Po celou dobu války využívali naše lidské i technické zdroje až na samotný pokraj jejich konečného opotřebení. Zabili 300 tisíc našich spoluobčanů.

Snad by bylo možné nechat tuto starou záležitost spát. Pokud by se Němci vůči nám chovali trochu jinak. Oni si z nás ale opět udělali své otroky a teď nám ještě vnucují africké a asijské migranty. Ať za to zaplatí. Dluží nám 3 biliony korun na reparacích.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Biden rekordně dole, škodí mu prý nižší úředníci administrativy

21:33 Jan Urbach: Biden rekordně dole, škodí mu prý nižší úředníci administrativy

Nejnovější průzkum veřejného mínění společnosti Ipsos pro agenturu Reuters ukazuje nejnižší míru pod…