Slávek Popelka: Potřebujeme krále, ne zemana

06.01.2016 20:17

Historie se opakuje. Podobně jako za časů, které předcházely panování Jiříka z Poděbrad, zemského správce a později voleného krále, je náš národ rozdělen na dvě části.

Slávek Popelka: Potřebujeme krále, ne zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka

Sympatie jedné z nich směřují spíše na západ, druhá část se více přiklání k Rusku. Obě poloviny jako by pozapomněly na nedobré zkušenosti, které s oběma máme.

Od bitvy na Bílé hoře, po níž jsme na dlouhých tři sta let ztratili samostatnost a několikrát jsme jako národ stanuli na samotném pokraji zániku, je v našich zemích citelně znát nedostatek sebevědomí. Z toho pramení i často opakovaný názor, že si nemůžeme vládnout sami.

Za časů Jiříka z Poděbrad jsme především díky němu dokázali uhájit svoji zemi a přesvědčení. Našel způsob, jak sjednotit dvojí lid - stoupence mistra Jana Husa a katolíky. Vytvořil silné, respektované království, které se dokázalo ubránit útokům početných a odhodlaných nepřátel. O pověsti, kterou jsme tehdy v Evropě měli, nejlépe vypovídá přísloví, které je dodnes živé v Itálii. To zní:" Chceš li zemřít, bojuj s Čechem".

Období, které nyní prožíváme, s sebou přináší velká rizika a výzvy. Je zřejmé, že západní Evropa se hroutí pod přílivem imigrantů a dalšími problémy, které nemá vůli řešit. Možná je to daň, kterou platí za koloniální politiku.

Podobně jako v minulosti je i dnes osud národa je značné míry ovlivněn osobností, která stojí v jeho čele.

Miloš Zeman zaujal vůči imigrantům rozumné stanovisko a má i některé další přednosti. Nestal se však

všeobecně respektovaným a uznávaným vůdcem národa. Mnozí mu vyčítají nedostatek taktu, hrubiánství, alkoholismus i to, že v době, kdy řídil vládu, nezabránil předání ekonomiky nadnárodním koncernům a masivnímu rozkrádání a zadlužování.

A tak se nestal králem dvojího lidu. S nadsázkou lze říci, že zůstal jen zemanem vládnoucím na své tvrzi…

Opakovaně se objevují předpovědi (astrologické i z výkladu čísel a tarotu), že se má u nás  v tomto roce  objevit silná osobnost, která má změnit poměry v zemi výrazně k lepšímu a sjednotit národ.

Vrátí se doby, kdy si zase budeme vládnout sami. Kéž by tomu tak bylo.

Slávek Popelka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Pohřeb NATO?

18:02 Zbyněk Fiala: Pohřeb NATO?

Francie stupňuje rozhořčení z jednání Spojených států za jejími zády a odvolává velvyslance z Washin…