Sofie Chrtková: Zpět k totalitě

12.02.2012 15:00 | Zprávy

Za chování a jednání naší „trojkolky“ a její tvorby nových zákonů nemůže krize, EU, nepřizpůsobiví a sociálně slabí nebo důchodci atd. Tři koaliční strany si sepsaly mezi sebou „smlouvu“, jež obsahuje klausule, které zakazují svobodně a demokraticky jednat jednotlivým poslancům a porušovat nejen poslanecký slib, ale i naši Ústavu.

Sofie Chrtková: Zpět k totalitě
Foto: internet
Popisek: Komunistický prezident Gustav Husák

Pár jedinců ve vedení koaličních stran,  vládnou zcela nedemokraticky a protiústavně. K tomu dělají natolik vážná a chybná rozhodnutí, že ovlivní naši budoucnost na několik let a umožňují  růst různým zlodějnám, tunelům, krádežím za bílého dne, odklánění a rozdávání majetku státu v tkzv. církevních restitucích, které většině občanům přímo pění krev a demontují – spíš již přímo devastují – fungující úřady, instituce i právní stát a demokracii. Pokud tak vláda činí a je koaliční smlouva nad samotnou Ústavu ČR, porušují, poslanci straně striktně podřízeni, v podstatných bodech Ústavu a de facto ji postupně nahrazují koaliční smlouvou, kterou si zcela účelově  sestavily vládní strany, které podvedly a podvádí voliče od doby, kdy začaly vládnot jako strana jedinná. Schvalování zákonů, podléhá  čistě stranickému vedení a  několika jedincům, nikoli vůli  a potřebám občanů a státu, nejsou státotvorné, jsou často na jedno použití, tj. vládní období.

Nelze nepřihlédnout ani k diletantizmu a nezájmu koalice, jak již dopadají a dopadnou díky koaliční smlouvě a jejím dohodám, občané a stát. Jsou stále tvořeny zákony, které  účelově a záměrně obcházejí Ústavu, kde je to jen možné. V mnoha případech přímo nahrávají zločincům a podvodníkům a je opravdu otázkou, zda je tento stav únosný a není-li nakonec záměrem postupně „přepsat“ celou naši Ústavu   tímto záměrným  a účelovým  ohýbáním a obcházením Ústavy, protože pro změnu Ústavy nemá vládní koalice a její poslanci dost hlasů. Nadnesená otázka, zda tento stav není již žalovatelný, je zcela aktuální, ne-li potřebná.


Vláda obchází očividně  Ústavu koaliční smlouvou, ještě s různými dodatky a dohodami, o kterých občané vůbec nevědí.  Vedení stran nutí své straníky poslance i senátory k společnému a stejnému, straně podřízenému a jednotnému hlasování, které nerespektuje, ale i obchází samotný poslanecký slib. Je evidentní, že se tak děje, čili jsou i důkazy. Je zarážející, proč opoziční strany či jedinci v PS, jednání koalice a jejich poslanců  ještě nenapadli v tomto  ústředním a nejdůležitějším bodě,  ačkoli mají plná ústa nespokojenosti  a kritiky  koaliční vlády a jejích válcovacích praktik – alespoň tak činí před občany.
I  opozice bude možná potřebovat koaliční smlouvy a mohlo by se stát, že někteří poslanci  by mohli být věrni svému  poslaneckému slibu a jednat  dle vlastního vědomí a svědomí. To je velké nebezpečí pro strany. Neměl by však převažovat zdravý rozum a právě  vědomí a svědomí, nad stranickými diktáty? Strana a koaliční smlouva i koaliční dohody  jsou tedy nad samotnou Ústavu a aby tento stav netrval moc dlouho, Ústava i „Listina“ se postupně „ohýbá“, že z ní nezbude zhola nic a dojde  nakonec k jejímu úplnému přepsání podle nových a čistě  úzce zájmových  a účelových zákonů, které ji „ohýbají“. Čili další podvod stran na občany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

14:41 Petr Hampl: Proč si lidé pořizují děti?

Druhý pohled Petra Hampla