„Bezpečnost je pro lidi čím dál tím důležitější potřebou, ne vždy se podle toho ale chovají. Zatímco auto dávají po zimě do servisu takřka automaticky, o spalinovou cestu již tak důkladně nepečují. Vydatná zima přitom zanechala na komínech a kouřovodech významný podpis v podobě nánosů a opotřebení,“ říká Jaroslav Schön, prezident Společenstva kominíků ČR.
Situaci přeci jen trochu zlepšila nová komínová legislativa, která od začátku loňského roku vychází z požárního zákona a zahrnuje například i sankce za nedodržení předpisů. Pokuta hrozí jak kominíkovi za špatně provedenou práci, tak uživateli za nesplněnou lhůtu.
„Je pravda, že od loňského roku častěji zvedáme telefony a vyjíždíme do terénu na čištění a kontroly spalinových cest. Zároveň však cítíme, že česká veřejnost je už trochu unavená z dalších a dalších regulací. Proto lidem vysvětlujeme, že se v praxi vlastně zas tak moc nezměnilo. U plynových kondenzačních kotlů se podmínky dokonce zmírnily. I nadále platí to nejdůležitější: kdo chce bezpečně vytápět domácnost, měl by minimálně jednou za rok zavolat kominíka,“ říká Jaroslav Schön.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV