Stanislav Kliment: Orbán chce drogové testy. Novináři křičí

14.12.2014 11:45 | Zprávy

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán chce povinné testy na drogy u politiků, novinářů a lidí na pozicích vyžadujících důvěru. Není třeba dodávat, že návrh vyvolal ostrou kritiku novinářů a nevládních organizací.

Stanislav Kliment: Orbán chce drogové testy. Novináři křičí
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Podle Orbána není možné, aby politici a novináři bojovali proti drogám a současně sami byli jejich konzumenty Představitel asociace maďarských novinářů např. kriticky řekl, že jde o „uplatňování kolektivní viny“ a „návrat temných časů“. V minulosti jeden z poslanců strany Fidesz neúspěšně navrhoval, aby každoročními testy procházely mladí lidé od 12 do 18 let. V pravidelném pátečním vystoupení v Kossuth Rádió nyní Orbán uvedl, že rodiče by měli mít možnost na každé škole nechat své dítě otestovat, jestliže si to budou přát. |Odpor proti Orbánovu záměru je dost nepochopitelný, protože takové testy, nemluvíc o alkoholismu, nejsou zase tak nevšední. V současnosti se spíše zdá, že každý návrh, se kterým přijde Orbán, se stane předmětem kritiky části médií a nevládních organizací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vasevec.cz

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Kdo se ujme Ministerstva spravedlnosti?

12:26 Zdeněk Jemelík: Kdo se ujme Ministerstva spravedlnosti?

Marně hledám jednoslovný překlad a výklad španělského pojmu „machismo“, odvozeného od „macho“= samec…