Stanislav Kliment: Ukrajinci ničí pomníky obětí UPA

15.03.2017 7:32 | Zprávy
autor: PV

Pravděpodobně v pátek zatím neznámí vandalové polili červenou barvou památník profesorů Lvovské polytechniky , kteří byli zavražděni německými okupanty v létě 1941. Na pomníku potom bylo napsáno „Smrt Lachům“. K dalšímu podobnému vandalství došlo v obci Podkamin.

Stanislav Kliment: Ukrajinci ničí pomníky obětí UPA
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Lvov, pomník UPA

Zde v roce 1944 příslušníci Ukrajinské povstalecké armády společně s policejním plukem SS složeným z ukrajinských dobrovolníků povraždili 400 – 600 Poláků. Červenou barvou vandalové polili kříže a některé náhrobky. Také zde se objevil nápis „Smrt Lachům“, jak Ukrajinci hovoří o Polácích. Tento nápis vede jako k pachatelům k současným ukrajinským nacionalistickým silám. Ukrajinský ministr zahraničních věcí Pavło Klimkin vyjádřil nad událostmi politování. Podle večerního vyjádření policie byly poškozené objekty očištěny a po pachatelích se pátrá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

A proč tedy zastupujete komunisty?

Když tvrdíte, že ztrátou demokracie a svrchovanosti to končí? Vždyť přesně toho jsme byli svědky právě za komunistů. sám teď tvrdíte, že je to cesta do horoucích pekel, připouštíte tak, že za komunistů to bylo peklo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Domácnosti šetří, firmy investují

15:57 Petr Dufek: Domácnosti šetří, firmy investují

Česká ekonomika sice v prvním čtvrtletí výrazně zpomalila, avšak základní trendy na straně domácnost…