Štěpán Křeček: Bitcoin - Velký večírek skončil, dnes zažíváme vystřízlivění

5. 2. 2018 18:06

„Bitcoin nemá žádnou fundamentální hodnotu a jeho cena je odvozena jen od důvěry lidí. Na aktuálním vývoji je patrné, že se důvěra postupně vytrácí a cena bitcoinu padá doslova volným pádem,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Bitcoin - Velký večírek skončil, dnes zažíváme vystřízlivění
Foto: archiv Štěpána Křečka
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

Když na konci listopadu loňského roku pokořil bitcoin hranici 8 000 dolarů, začalo se hovořit o narůstající bublině na trhu kryptoměn. Během následujícího měsíce propukla doslova mánie. Ta dosáhla svého vrcholu 17. prosince, kdy se bitcoin obchodoval za více než 20 000 dolarů. Od tohoto okamžiku však hodnota bitcoinu začala prudce klesat a na konci loňského roku se cena propadla ke 13 000 dolarů. Na této úrovni se však bitcoin nezastavil a v průběhu ledna se jeho cena vrátila pod 10 000 dolarů. Dnes se již pohybujeme pod psychologickou hranicí 8000 dolarů. Prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by se klesající trend měl obracet.

„Lidé, kteří na trh kryptoměn vstoupili na přelomu roku, dnes realizují ztráty v řádech desítek procent. Mnohým z nich již došla trpělivost a z trhu odcházejí úplně, což vyvolává další pokles cen,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Kromě bitcoinu se propadá i hodnota ostatních kryptoměn. Například ten, kdo si 4. ledna koupil ripple za 3,79 dolaru, má dnes při hodnotě 0,81 dolaru ztrátu 79 %. Celkový propad trhu dobře zachycuje tržní kapitalizace kryptoměn. Ta se snížila z více než 829 miliard dolarů na 381 miliard.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

22:07 Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

Příspěvky - Volkswagenu začal kritický rok (Zbyněk Fiala, 18.1.2020 Vaše věc), Zelený úděl a Zelení …