Štěpán Křeček: Cena akcií Wirecard vzrostla o více než 200 procent

30.06.2020 9:20

„Na burze jsme svědky neuvěřitelných příběhů. Cena akcií Wirecard se během několika dní snížila o 99 procent, aby se následně zvýšila o 216 procent. To spíše než seriózní obchodování připomíná hru v kasinu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Cena akcií Wirecard vzrostla o více než 200 procent
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Akcie německého zpracovatele plateb Wirecard procházejí v posledních dnech extrémně turbulentním vývojem. Zatímco v pátek se přestalo obchodovat s akciemi Wirecard při ceně 1,28 eura za kus, v pondělí se cena vyšplhala až k úrovni 4,05 eura za kus. Během několika hodin, kdy byly trhy otevřené, se tak hodnota akcií Wirecard zvýšila o 216 procent.

Za extrémním cenovým skokem stojí spekulace některých obchodníků.

Ve hře je možnost, že o společnost Wirecard projeví zájem konkurence. To by mohlo zvýšit hodnotu společnosti v nouzi. Někteří spekulanti zas vývoj akcií Wirecard srovnávají s vývojem akcií Hertz, kde jsme po vyhlášení bankrotu zaznamenali ještě výraznější růst hodnoty. Následně však akcie půjčovny automobilů opět spadly ke dnu.

Ještě 17. června se akcie Wirecard obchodovaly za 104,5 eura za kus. Po odhalení skandálu, kdy vyšlo najevo, že Wirecard falšoval své účetnictví, se cena akcií začala prudce propadat. Dosavadního minima bylo dosaženo 26. června, kdy cena v průběhu dne klesla až na  úroveň 1,08 eura za kus. Od té doby cena akcií výrazně vzrostla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Spotřebitelé se vracejí do obchodů

11:29 Petr Dufek: Spotřebitelé se vracejí do obchodů

I další měsíc po rozvolnění byl ve znamení vyšších spotřebitelských nákupů. Ve srovnání s květnem se…