Štěpán Křeček: Ceny ve stavebnictví dál rostou, v zemědělství výrazně klesají

18.10.2020 11:07 | Zprávy
autor: PV

„Na realitním trhu můžeme být svědky zajímavé situace. Ceny domů se zahradami v okolí větších měst zřejmě porostou na ceně, ale hotely a byty určené na krátkodobé pronájmy v centrech měst na ceně zřejmě ztratí. Cenové pohyby jsou vyvolávány nepříjemnými restrikcemi proti koronaviru, častějšími možnostmi práce na home office i absencí zahraničních turistů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Ceny ve stavebnictví dál rostou, v zemědělství výrazně klesají
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

V září došlo k meziročnímu růstu cen stavebních prací o 2,8 procenta. Mírně narůstaly i ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví. Na trhu lze rovněž pozorovat pokračující trend růstu cen pozemků. Všechny tyto faktory jdou proti snižování cen nově stavěných nemovitostí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Potlach zvaný G7

7:30 Vladimír Ustyanovič: Potlach zvaný G7

Komentář Vladimíra Ustyanoviče k summitu G7.