Štěpán Křeček: Český průmysl se v loňském roce propadl

06.02.2020 14:47 | Zprávy
autor: PV

„Českému průmyslu škodí zpřísňování emisních limitů a dalších ekologických regulací. Pro udržení konkurenceschopnosti bude nutné masivně investovat do technologií šetrnějších k životnímu prostředí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Český průmysl se v loňském roce propadl
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

V roce 2019 zaznamenala průmyslová produkce meziroční pokles o 0,5 procenta. K poklesu nejvíce přispěla odvětví výroba strojů a zařízení, výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků. Českému průmyslu se daří rozvíjet odvětví nesouvisející s automobilovým průmyslem. Přesto je naše závislost na výrobě automobilů stále příliš vysoká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

16:57 Jiří Paroubek: Sudetoněmecký landsmanschaft v soustředěné palbě ve sněmovně

A je jen dobře, že na návrh SPD celá vládní koalice došla k názoru, že uspořádání sjezdu Sudetoněmec…