Štěpán Křeček: Dnes je poslední den pro podání daňových přiznání

01.04.2019 13:40 | Zprávy
autor: PV

Podle dat Finanční správy České republiky zatím podstatná část fyzických osob a firem nepodala daňová přiznání. K pátku 29. března daňová přiznání odevzdalo pouze 68 procent fyzických osob a 46 procent firem.

Štěpán Křeček: Dnes je poslední den pro podání daňových přiznání
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

Na podání daňových přiznání v řádném termínu zbývá již pouze dnešek 1. dubna. Pozdější odevzdání daňových přiznání je tolerováno do pěti dnů. Následně hrozí sankce, které činí za každý den zpoždění 0,05 procenta z vyměřené daně. Výjimka je udělena pouze při využití služeb daňových poradců, kdy je lhůta pro podání daňových přiznání prodloužena do 1. července.

„Daňový systém v České republice je zbytečně komplikovaný. Lidé často nevědí, jak mají vyplnit jednotlivé kolonky daňových přiznání. Musí proto vynakládat finanční prostředky za účetní služby a daňové poradce,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Novák: Zahraniční obchod se zbožím

9:44 Miroslav Novák: Zahraniční obchod se zbožím

Výsledky listopadového zahraničního obchodu překvapily. Sezónně očištěná čísla ukázala výraznější rů…