Bilance zahraničního obchodu skončila v listopadu 2018 přebytkem 20,2 miliardy korun, což představuje meziroční růst o 8,9 miliardy korun. Za dobrými výsledky stojí meziroční růst přebytku obchod s motorovými vozidly a snížení deficitu bilance s počítači, elektronickými a optickými přístroji.
„Z ekonomického pohledu se Česká republika chová jako 17. spolková země Německa. Slabší výsledky z německého hospodářství budou nepříznivě ovlivňovat český zahraniční obchod. Data z listopadu loňského roku však zatím vykazují skvělé výsledky, kdy vývoz roste rychleji než dovoz,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


