Peníze jsou jako oheň. Dobrý sluha, špatný pán
Dokonce i vynález peněz takové užitečné směně přál. Po celou historii lidstva však peníze sloužily dobře do té doby, kdy monopol na jejich výrobu a stanovení kurzu měl stát. Jakmile před První světovou válkou USA delegovaly peněžní pravomoci na soukromou firmu FED, bylo zaděláno na problém, se kterým se potýkáme dnes. Peníze přestaly postupně být zprostředkovatelem hodnoty, staly se samy předmětem a pseudohodnotou drtící zdravý rozvoj ekonomik.
Vyčůránkové, zločinci s vysokým IQ zavedli celý svět do fantasmagorické hry s virtuálními penězi, intervenuje se do „zdravé“ inflace umožňující „kontrolovaný“ růst, státy zakrývající svou imperiální podstatu přízviskem demokratické začaly koketovat se státním dluhem, jemuž po krátkém čase zcela propadly.
Opravdu chceme hrát s američany „letadlo“?
Do výše jednoročního HDP při uskromnění budoucích generací je snad státní dluh narovnatelný, byť takové zadlužování je vůči našim potomkům výrazem krajního sobectví. Je-li však země řízeně zadlužena na dvoj i trojnásobek jednoletého HDP, jako třeba Řecko nebo USA, je jasné, že dlužník není do budoucna schopen dluhy platit a ani se k tomu nechystá. Státní banditismus je pak projevován nuceným vyvoláním války, která dluhy smaže, na konfliktech se pak dá i docela vydělat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV