Podotýkáme, že jednotlivé důvody byly ze strany teplárenské společnosti několikráte vysvětleny, rozporovány a 20. 4. 2016 byly protiargumenty písemně zaslány k rukám pan Hrubeše. Vydané prohlášení i petici bereme jako neobjektivní, ničím podložené informace, které se snaží vyvolat hysterii u široké veřejnosti a zvýšit žalostné volební preference strany před volbami.
„K odstraňování odpadů jeho energetickým využitím namísto skládkování běžně přistupují i tak ekologické země jako například Švýcarsko, Rakousko, Švédsko a další. Spalovny KO s mnohem větší kapacitou než předpokládá EVO - Komořany, jsou zde mnohdy vybudovány přímo v centru města a obyvatelé tato zařízení berou jako běžnou součást moderního životního stylu. Nechť si každý občan udělá názor sám, ale je vysoce nepravděpodobné, že by právě tyto ekologicky zásadové země „nebyly při smyslech“ a pouštěly se do „pochybných aktivit“, jak energetické využití odpadů nazývají někteří tzv. „odborníci“ z řad ekologických aktivistů“, řekl již dříve k zařízení EVO Petr Mareš, technický ředitel UE.
Vyjádření k jednotlivým důvodům uvedeným v petici:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV