Z doprovodných komentářů spojených s obrazovým materiálem k Putinově projevu v pořadu ruské TV-stanice Věsti stojí za zmínku pouze změna hodnocení o 180 %, překvapivá chvála československého generála ruského původu Sergeje Vojcechovského, nepřítele bolševického režimu, odhodlaného v roce 1938 bojovat proti Německu, jehož SMĚRŠ po válce zavlekla do GULAGu, kde laskavou péčí sovětského státu zahynul. Ani není známo, za jakých okolností, kdy a kde.
Jako červená nit vinoucí se Putinovým projevem je rozeznatelná linie „nejen my, nýbrž oni taky, a my až zcela nakonec!“, aby zastřel klíčový význam mezinárodní smlouvy mezi Německem a SSSR ze dne 23. 8. 1939, tzv. Ribbentrop-Molotovovy smlouvy, která ve svém tajném dodatku předvídala a umožňovala likvidaci Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska a přičlenění Besarábie, Finska k SSSR. To vše se až na poslední podařilo, Finsko ztratilo svým statečným ozbrojeným odporem v zimě 1939/1940 ve válce s SSSR přibližně desetinu svého území.
Výrok polského vyslance v Berlíně Józefa Lipského z 20. 9. 1938, že pokud Německo přesune evropskou židovsku populaci do Afriky, tak Poláci postaví Hitlerovi pomník, nelze oddiskutovat. Je nutné ovšem zdůraznit, že vyslanci tlumočí pouze postoje svých vlád a nikoli své vlastní názory.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Farmáři
Myslíte, že podpora farmářů je cestou, jak hromadně zlevníte potraviny? Já teda nevím, u farmářů nakupuji ráda, i když teď už čím dál méně, a to proto, že na to jednoduše nemám. Když jdu na farmářské trhy ceny jsou tam dost vysoké a taky mě kolikrát napadlo, zda i oni jen draze nepřeprodávají, co ko...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…