UCB: Mezi sazebníky fyzických osob, podnikatelů a firem nejsou velké rozdíly

29.11.2011 11:47

Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. Právě nyní můžete nominovat své favority v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek 2011.

UCB: Mezi sazebníky fyzických osob, podnikatelů a firem nejsou velké rozdíly
Foto: bankovnipoplatky.com
Popisek: Logo serveru bankovnipoplatky.com
reklama

S tím souvisí také otázka, zda je spravedlivé, že banky zatěžují klienty podle toho, zda jsou fyzické osoby, či podnikatelé a firmy. My si myslíme, že to spravedlivé není. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti UniCredit Bank?

Dívali jsme se do sazebníků UniCredit Bank pro fyzické osoby na straně jedné a podnikatelé a malé (střední) podniky na straně druhé a hodnotili jsme, jak zatěžují své klienty v položkách, které čtenáři našeho serveru vyhlásili nejabsurdnějšími bankovními poplatky jednotlivých ročníků tradiční a oblíbené ankety.

V pohledu zátěže těmto segmentům dělí UniCredit Bank stejně, což je sympatické. O něco méně sympatické je, že některým klientům zpoplatňuje příchozí platby z jiné banky. Za vklad hotovosti platí podnikatelé a firmy dvacku, zatímco fyzické osoby to mají zdarma. Liší se i jednotlivé balíčky v cenách za vedení účtu, a to samozřejmě úměrně počtu v poplatku zahrnutých transakcí...

Informace o zpoplatnění jednotlivých služeb v bance naleznete v následující tabulce. V prvním sloupci segment, dalších pak informace o výši jednotlivých poplatků. Jelikož se portfolio produktů bank složené s jednotlivých účtů, balíčků a cenových programů velmi rychle vyvíjí, může být daný poplatek - a praxi také často je - účtován jen některým klientům.

Poznámka: Věnujte pozornost upřesňujícím informacím pod touto tabulkou.

Banka

2005: Poplatek za příchozí platbu (v Kč)

2006: Poplatek za výběr z vlastního ATM

2007: Poplatek za vedení účtu (v Kč měs.)

2008: Poplatek za nadměrný vklad

2009: Poplatek za vklad hotovosti (Kč)

2010: Výběr na přepážce z vlastního účtu (v Kč)

Fyzické osoby

zdarma / 6 Kč

zdarma / 5 Kč

zdarma /

50 Kč

zdarma

zdarma

55 Kč

Podnikatelé a firmy

zdarma - 6 Kč

zdarma / 5 Kč

zdarma /

90 - 1199 Kč

zdarma

20 Kč

55 Kč

Zdroj: Sazebníky bank, zpracování: www.bankovnipoplatky.com

                    

UniCredit Bank

2005:

Fyzické osoby: V rámci banky jsou příchozí platby zdarma, 6 Kč klient zaplatí jen za peníze, které na v bance vedený účet přistanou z jiného bankovního ústavu.

Podnikatelé a firmy: Business Konto 5 (90,-) nabízí 5 tuzemských transakcí zdarma, Konto 20 (279,-) 20 transakcí, Konto 70 (599,-) 70 transakcí a Konto Exklusive (1199 Kč) všechny tuzemské transakce zdarma. Mezi tyto transakce se řadí i příchozí platby. Mimo konta jsou tuzemské platby v rámci banky bez poplatku, z jiné banky za 6 Kč.

2006:

Fyzické osoby: Všechny výběry z vlastního bankomatu jsou zahrnuty v ceně Studentského konta, Konta Partners, Konta Mozaika, Konta Komplet a Konta Exklusive. 2 výběry zdarma mají klienti Expresního konta.

Podnikatelé a firmy: Business Konto 5 (90,-), Konto 20 (279,-), Konto 70 (599,-), Konto Exklusive (1199 Kč) i Konto PROFESE (179 Kč) zahrnuje v ceně všechny výběry z bankomatů UCB v ceně. Poplatek mimo tyto konta je 5 Kč.

2007:

Fyzické osoby: Pro potřeby zúčtování termínovaných vkladů, ke spořicím účtům, pro zúčtování poplatků v souvislosti s pronájmem bezpečnostní schránky, pro zúčtování splátek úvěrů nebo pro zúčtování obchodů s cennými papíry je možné založit technický účet, na kterém jsou zdarma následující služby: otevření a vedení účtu, vklady hotovosti na účet a tuzemské příchozí platby.

Podnikatelé a firmy: Pro potřeby zúčtování termínovaných vkladů, pro zúčtování poplatků v souvislosti s pronájmem bezpečnostní schránky, pro zúčtování splátek úvěrů nebo pro zúčtování obchodů s cennými papíry je možné založit technický účet, na kterém jsou zdarma následující služby: otevření a vedení účtu, vklady hotovosti na účet a tuzemské příchozí platby.UniCredit Bank nabízí Business Konto 5 (90,-), Konto 20 (279,-), Konto 70 (599,-), Konto Exklusive (1199 Kč) a Konto PROFESE (179 Kč), obyčejný běžný účet v Kč vyjde na 200 Kč měsíčně. 

2008:

Fyzické osoby: Banka nadměrný vklad nezpoplatňuje, vklady v Kč na účty jsou zdarma. Nicméně v sazebníku najdeme položku - Zpracování neroztříděné hotovosti - která stojí 1 500 Kč za každý 1 mil. Kč. Vnímáme to tak, že v momentě, kdy je hotovost roztříděná poplatek se neúčtuje, tudíž v tabulce uvádíme zdarma.

Podnikatelé a firmy: UCB nadměrné vklady nezpoplatňuje, účtuje pouze jednotnou cenu za vklad hotovosti na přepážce (odvíjí se od produktu, který klient vlastní). V Unicredit Bank lze vkládat hotovost také prostřednictvím široké sítě IQ bankomatů.

2009:

Fyzické osoby: Vklad hotovosti na přepážce je zdarma.

Podnikatelé a firmy: Vklad hotovosti na přepážce je za 20 Kč.

2010:

Fyzické osoby: Výběr hotovosti z účtu přijde klienty na 55 Kč, za neohlášený výběr nad 500.000 Kč si klienti musí dost připlatit (1.000 Kč). U Konta Partners je jeden výběr měsíčně zdarma.

Podnikatelé a firmy: Výběr hotovosti z účtu přijde klienty na 55 Kč, za neohlášený výběr nad 500.000 Kč si klienti musí dost připlatit (1.000 Kč).

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bankovnipoplatky.com
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Kurz se už nebude spoléhat na Brusel

7:34 Richard Seemann: Kurz se už nebude spoléhat na Brusel

Rakouský spolkový kancléř Sebastian Kurz oznámil před cestou do Izraele změnu kurzu pro strategii b…