Už je pět minut po dvanácté, říká nový předseda Rady bytových družstev František Ryba

17.01.2017 13:03 | Zprávy

ROZHOVOR František Ryba, místopředseda představenstva a ředitel Stavebního bytového družstva Krušnohor Most, byl zvolen do funkce předsedy Rady bytových družstev severočeské oblasti (Ústecký a Liberecký kraj). František Ryba se zároveň stal i členem představenstva celostátního Svazu českých a moravských bytových družstev.

Už je pět minut po dvanácté, říká nový předseda Rady bytových družstev František Ryba
Foto: Miloš Žihla
Popisek: František Ryba, ředitel Stavebního bytového družstva Krušnohor v Mostě v Ústeckém kraji.

Stal jste se novým předsedou Rady bytových družstev severočeské oblasti (Ústecký a Liberecký kraj). Jakým směrem ji povedete? Jaké úkoly si stanovíte?

Nadále budeme pokračovat v kurzu nastaveném předchozím předsedou Karlem Jedličkou. Konkrétně to znamená, že bude pokračovat úzká spolupráce severočeských družstev na prosazování legislativních změn. Právě tato družstva vyvíjejí činnost v rámci řešení problémových oblastí. Jde o problémy v segmentu bydlení, které třeba jiné regiony nemají a neznají je, a my jimi – těmi problémy – vyloženě trpíme. Proto nadále budeme u vlády a parlamentu a u exekutivních orgánů důsledně prosazovat řešení problémů, protože za jejich vznik je zodpovědný stát svými špatnými zákony. Proto také budeme ještě úžeji spolupracovat se všemi organizacemi, které mají co říci k vývoji v segmentu bydlení – ať je to Agentura pro sociální začleňování, Úřad vlády, různá ministerstva apod. Ještě důrazněji se budeme snažit prosazovat záležitosti kolem sociálního bydlení – a to tak, aby byly rozvrstveny, jak to nově nastínil zástupce ombudsmanky doktor Stanislav Křeček. Ten správně říká, že je v rámci sociálního bydlení nutné vytvářet bydlení pro chudé a extra bydlení pro cikány, protože ti preferují zcela odlišný způsob života. To je trend, jenž bych rád, aby se vžil do myslí lidí a do celé společnosti, aby už bylo konečně všem jasné, že existují skupiny cikánů, které nechtějí spolupracovat s majoritou v rámci začleňování do běžné společnosti. Těmto nepřizpůsobivým cikánům je zapotřebí vytvořit jejich vlastní enklávy, kde si budou žít po svém.

Jako předseda Rady budu nadále pokračovat v rozvíjení krásné myšlenky o propojení bytového družstevnictví Libereckého a Ústeckého kraje. V rámci její realizace probíhá po řadu let výměna zkušeností. Například když nějaké družstvo projde soudním sporem, tak dává vědět výsledek soudní pře ostatním družstvům. Když některé družstvo vyzkouší technickou novinku při zajišťování údržby objektů, tak o ní také dá vědět ostatním.

Jako severočeská Rada pravidelně konáme školení techniků a ekonomů, svoláváme pravidelně právníky, ředitele správ družstev a předsedy představenstev na výměnu zkušeností a názorů. Tato komunikace je velmi důležitá. Každé družstvo je trochu jiné a výměnou zkušeností si družstva navzájem moc pomáhají. Je proto jasné, že se do budoucna dokážou vyvarovat chyb. Výměna zkušeností je prevencí proti vzniku chyb.

Komunikace mezi družstvy je tedy v pořádku, nebo má přece jen mezery?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Marek Benda byl položen dotaz

To, že některá média budete ignorovat řeší podle vás co?

Neměli byste se chovat spíš přesně obráceně a komunikovat a vysvětlovat vaše počínání a rozhodnutí? Protože nejen já jim mnohdy absolutně nerozumím. A když koukám, tak vy třeba nereagujete ani s těmi, co se vás zde na něco slušně ptají. Se pak nedivte, že dáme hlas někomu, kdo se s námi bavit hodlá....

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

15:57 Jiří Halík: Když mě vzali za vojáka...

Písničkář Jarek Nohavaca napsal: Když mě brali za vojáka, stříhali mě dohola, vypadal jsem jako blbe…