V Brně založili petici Místo hřiště parkoviště?

11.04.2015 20:57

Petice občanů proti likvidaci historického parku u kostela v Brně-Řečkovicích.

V Brně založili petici Místo hřiště parkoviště?
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

My, občané městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, protestujeme proti zničení parku u kostela na Palackého náměstí vybudováním parkoviště pro 25 aut v jeho středu. Park s hřištěm slouží rodinám s dětmi, organizacím sdružujícím mládež, i dalším občanům této nejstarší části Řečkovic k procházkám a posezení. Umístěním parkoviště do jeho středu by byl jako klidová zóna prakticky zlikvidován.

Víme, že park nutně potřebuje modernizaci (i s případným parkovacím stáním), nesouhlasíme však s izolovanou stavbou parkoviště bez začlenění do celkové koncepce úpravy parku.

Požadujeme, aby nám byla tato koncepce představena a my se k ní mohli vyjádřit.

-----------------------

Komentář odborníka:

Umístění připravovaného parkoviště je necitlivě plánováno do středu parku, kde by přerušilo mj. přirozenou klidovou spojnici zadem z ulice Prumperk přes stávající hřiště do parku. Naopak lokalita plánovaného parkoviště na místě bývalé hasičky (je plánováno její zbourání) i s ohledem na sousedící farní zahradu je nejvhodnější polohou k umístění případného rekonstruovaného hřiště. Parkovací místa lze vytvořit vhodněji a pravděpodobně i levněji vybudováním kolmých parkovacích míst ze stávajících komunikací okolo parku.

Petici můžete podepsat ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: petice, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za větší bezpečnost ulice 17. listopadu v Pardubicích

7:32 Petice za větší bezpečnost ulice 17. listopadu v Pardubicích

My, níže podepsaní, požadujeme, aby na ulici 17. listopadu a navazujících úsecích ulice Jana Palacha…