Ale nebudu se chlubit cizím peřím. Veřejně přiznávám, že jsem se inspiroval u vpravdě geniálního uživatele češtiny – dramatika, herce a spisovatele pana Jana Wericha, který ho spolu se slovy napnelismus a cukatura použil ve filmu „Pudr a benzín“.
Přiznávám rovněž, že do skupiny „kravinym“ jsem zatím zařadil pouze dvě slova, jejichž vzájemné, a navíc i naprosto jednostranné zaměňování se masivně rozšířilo mezi politiky a silně angažovanými novináři.
Klasickým a zatím i jediným příkladem použití „kravinyma“ je náhrada sousloví „pozitivně testovaný“ slovem „nakažený“. I prostý nevzdělanec, neznající definici pojmu synonyma a používající svůj selský rozum, ví, že mezi těmito výrazy je velmi podstatný věcný rozdíl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…