Václav Kovalčík: Austrálii ničí požáry a bezohledný režim

14. 1. 2020 13:32

Austrálie a Australané krutě doplácejí na bezohledný režim, který se vůbec nezajímá o životní prostředí.

Václav Kovalčík: Austrálii ničí požáry a bezohledný režim
Foto: Reuters
Popisek: Požáry v Austrálii
reklama

Nejvyšší představitelé si tedy užívají, na Nový rok zapalují nákladné ohňostroje, ale na hašení požáru peníze prý nejsou! Austrálie rovněž doplácí na drancování původní krajiny. Kdyby se více peněz investovalo do hašení požárů, nebyly by dopady na životní prostředí tolik fatální v dobách globálního oteplování.

Ve zprávách jsem viděl popálená zvířata endemického typu, která se nemohla vůbec bránit. Je pravdou, že v Austrálii vzniká solidarita a pomoc životnímu prostředí a organismům úplně zdola. Pomáhají často obyčejní lidé záchranou a evakuací zvířat do ještě bezpečného prostředí veterinárních stanic a místních nadací.

Sice pomáhá širý okolní svět finančními a materiálními podporami na uhašení drastických požárů, ale jsem toho názoru, že musí být současná tamní vláda odsouzena za činy, které se podobají vlastizradě a obecnému ohrožení. Tamní občané právem demonstrují za sesazení pochybného kabinetu.

Již uvedený drancující systém má tedy na svědomí nezvladatelnou situaci kolem rozsáhlých ohnivých požárů. Požár velikosti naší země je tedy alarmující. Plýtvání peněz za různé nesmyslné estrády a hříchy politiků jsou tedy donebevolající!

Proto si Austrálie zaslouží novou zodpovědnou vládu, která bude myslet na životní prostředí, nikoliv na svůj vlastní prospěch. Krutý režim musí ihned zmizet na skládku dějin, být vyměněn za lepší systém v souladu s přírodou a důstojností lidství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

21:17 Oldřich Rambousek: Značná část potravin prudce zdražuje a dál bude

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu svátečn…