Václav Kovalčík: Místo věčného biflování realita a praxe v terénu

13.10.2018 18:24

Již uvedený nadpis by měl platit pro studující humanitních a společenských věd, aby konečně poznali, jak to chodí v reálném životě, jenž je plný starostí a problémů v našem státě. Místo věčného biflování "prorežimních omáček" je třeba praxe opravdového života, jenž je okořeněn možnostmi pomáhat lidem.

Václav Kovalčík: Místo věčného biflování realita a praxe v terénu
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná třída, ilustrační foto

Právě praktickým směrem by se mělo reformovat humanitní a společenské školství, aby  nebylo nálepkováno tituly neužitečnosti, nepoužitelnosti a zbytečnosti. Humanitní a společenské školství se nesmí nechávat ovlivňovat zaujatou politikou veřejnoprávních médií a zaprodanými politiky.

Studující humanitních a společenských věd si vždycky musejí umět vytvořit svůj vlastní názor a pohled na problematiku okolního světa. Nelze jim vnucovat "prorežimní omáčky" a biflování; vymývání mozků v oblasti společenských a humanitních věd nepřipadá v úvahu.

Mnohem důležitější pro studující musí být praxe bez "růžových brýlí," aby naše školství a úřady netrpěly politikou zaprodaného neomarxismu.

Místo věčného biflování realita  a praxe v terénu, úřadech, školách, ústavech, věznicích, neboť reálný pohled a reálné řešení tíživých společenských problémů a situací je třeba v našem nemocném státě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

21:37 Petr Hampl: Nejen dohonit, ale předhonit

Denní glosa Petra Hampla