Václav Kovalčík: V zajetí podřezaných větví

17. 2. 2020 7:38

Zlodějská privatizace 90. let, hospodářské a sociální křivdy na našem národě, podvody, znehodnocování měny, inflace, neblahý stav, v němž se můžeme jen spoléhat na kupní sílu obyvatelstva, anebo jestli klekne, či neklekne německá ekonomika.

Václav Kovalčík: V zajetí podřezaných větví
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: psací stroj
reklama

Česká republika, aneb okleštěný stát, se nachází již 30 let v zajetí podlamování a podřezávání vlastních větví, ztratili jsme významné státní podniky, prohráli mnoho arbitráží.

Přibývá lidí bez domova, se zaměstnanci se zachází velmi špatně - viz šikana na pracovišti, nízké mzdy, které většinou nedosahují ani na průměrnou statistiku.

Sice dochází ke zvyšování důchodů a již zmíněných mezd, ale nakonec se to projeví dalším rapidním zvyšováním cen zboží, služeb a nájmů.

Navíc se roztočila kola inflace. V minulých pravicových vládách panoval opět extrém zvyšování cen a zadlužování státu!

A tak se politici mohou hádat donekonečna, jenže většina občanů utře tradičně noc za každé "demokratické" vlády od roku 1989!

Růst české ekonomiky klesá, začíná se opět propouštět lidi ze zaměstnání, přibývá kriminalita, dokonce panují rvačky kvůli špatné sociální politice státu.

Ani Babiš, Kalousek, demokratický blok nevyřeší situaci podřezaných a podlomených větví našeho státu, jenom ještě zhorší již napjatou a zoufalou situaci.

Nesmějí se promlčet závažné hospodářské kauzy, jež podlomily a podřezaly větve národního hospodářství a existence. Je třeba zajistit účinné vymáhání práva, dále schvalovat zákony, aby stát a slušní občané netratili.

Též zodpovědně kontrolovat inflaci, aby nedocházelo ke znehodnocení úspor občanů.

Rovněž vystoupení z Evropské unie jest namístě, aby se zvýšila soběstačnost české ekonomiky, zemědělství a životního prostředí bez byrokratických zátěží Evropské unie.

Politici a další funkcionáři si musejí výrazně snížit své platy a benefity, neboť politika musí být o zodpovědné práci pro občany, nikoliv o nekřesťanských příjmech "za nicnedělání." 

Také se musí ztenčit přebujelý aparát státních úředníků, pak osekat zbytečné výdaje státu na pochybné politické neziskovky a zbytečné výjimky. 

Spravedlivá reforma daňových zákonů a účetnictví musí zajistit přehledné vybírání příjmů do státního rozpočtu.

Pak budou peníze na skutečně potřebné, životní prostředí a obnovu krajiny, bydlení a infrastrukturu, zdravotnictví a zaplacení státního dluhu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus a kolektiv: Nadnárodní organizace jsou evidentně nefunkční

14:57 Václav Klaus a kolektiv: Nadnárodní organizace jsou evidentně nefunkční

Občané na vlastní oči vidí a uvědomují si nepotřebnost nadnárodních organizací. Možná si na ně větši…