Václav Kovalčík: Veřejnost nesmí nadávat na všechny pracující generace

24.11.2018 22:24

Mnoho lidí v našem národě děsí pracující důchodci a pracující mladší generace, dokonce dochází k tzv. mezigeneračním předsudkům, kdy si národ vyčítá to dobré, ale to špatné jaksi toleruje.

Václav Kovalčík: Veřejnost nesmí nadávat na všechny pracující generace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Důchodce na nábřeží u Vltavy - ilustrační foto
reklama

Například toleruje korupční režim, rapidní zadlužování a rozkrádání státu, politické a ekonomické mafie, špatné zákony atd.

Někomu jsou zejména pracující v důchodovém věku proti srsti, přesto jsem toho názoru, že by měly být důstojné důchody, zároveň možnost si přivydělat bez sankcí a negativistických následků pro všechny generace.

Rovněž naši ekonomiku nastartují i handicapovaní občané, kteří se v určitém období mohou cítit vytvářet hodnoty. Právě ti rovněž nesmějí být sankcionováni odebíráním invalidních důchodů a státních příspěvků.

Tady bohužel v naší zemi nefunguje dorovnání platů, příspěvků, starobních a invalidních důchodů do výše západních příjmů, proto náš národ živoří, i když si vzájemně nadává, ale nadávat by měl přesně na politiky, kteří tenhle hnusný stav způsobili.

Veřejnost se musí sjednotit proti bezpráví, nesmí nadávat na všechny pracující generace, musí zodpovědně převzít kormidlo budoucnosti naší země, aby i zdejší lidé pobírali západní platy, příspěvky, starobní a invalidní důchody. 

Nechť do úvahy a realizace připadají tzv. robotizace a odtajnění vyspělých technologií, digitalizace těchto technologií; adresné přerozdělování státního rozpočtu; snížení administrativy a byrokratizace; snížení daní a odvodů nízkopříjmovým a handicapovaným obyvatelům; zrušení obchodu s chudobou; státem regulované a kontrolované nájemné;  postavení lichvářů a lichvy mimo zákon; dotace a využití nadúrody ovoce a zeleniny; projekty čistoty měst a obcí, adresnost evropských dotací; včasné zaplacení státního dluhu atd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Nezvládli jsme pandemii a vymíráme

12:14 Štěpán Křeček: Nezvládli jsme pandemii a vymíráme

„V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu ob…