Václav Kovalčík: Virtuální totalita v době super-moderní, destrukce životů

02.11.2021 10:46 | Komentář

Stížnosti na sociální sítě ze strany západu, jejich nástrahy, problémy s nimi spojené pro všechny generace, dále jejich výhody a přednosti rovněž pro lidi. S tím vším se setkává nejen náš národ, ale i okolní svět.

Václav Kovalčík: Virtuální totalita v době super-moderní, destrukce životů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Dříve převažovalo prožívání života v reálném přírodním světě, dnes nabývá virtuální svět většinu našeho prožívání, a tak často zapomínáme na přírodu kolem nás, naše blízké, domácí mazlíčky, přátele. Žijeme většinou ve virtuální bublině, dokonce tím marní naše děti své dětství, až zapomínají na to pěkné v životě. Někdy mi připadá, že se virtuální svět, pokud mu úplně podlehneme, stává otrokářem našich životů, i těch nevinných dětí. (I úplná závislost na lajkách vede k totalitě a sebedestrukcím). Ukrajuje čím dál víc náš čas, dokonce se v budoucnu chystají pseudovize, které nás ještě více připoutají k virtuální zátěži.

Něco jiného je, pokud střídáme reálný pobyt doma, na zahradě, v přírodě s virtuálním světem, a to osvíceným způsobem. Rozdáváme radosti svým blízkým, věnujeme se svým mazlíčkům, rodině, tvorbě, práci, sportu a odpočinku. Mám však obavy, že zmenšování reálného koláče nám způsobí v budoucnu virtuální totalitu.

Pohleďme na ženy, které se upínají jen na své smartphony, reálné rande a seznamování se již stává minulostí až trapností, málokdo se usměje na své bližní. K tomu ty nástrahy virtuálního světa, které způsobují psychické problémy již zmíněným obětem a kriminalitu!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

12:26 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2

V předchozím článku jsem se zmínil o zásahu komanda celníků a policistů do skladu společnosti bratrů…