Václav Princ: Profesorka Dvořáková ukázala na příčiny lihové tragédie

19.09.2012 13:53 | Zprávy

Můžeme 20 let pozorovat, že místa politiků a úřednická místa na ministerstvech jsou obsazována podle stejných a vžitých pravidel z dob socialismu. S výměnou ministra se mění i ředitelé odborů na ministerstvu, protože je potřeba ukázat kamarádům a milenkám, že jsem nějaký ministr a můžu si to dovolit. Totéž udělají nově dosazení ředitelé odborů na ministerstvu, že vymění nepřizpůsobivé a nepohodlné, většinou poctivé úředníky. Chybí zákon o definitivě, který by řešil, že nejlepší odborníci zůstanou ve svém úřadu za jakéhokoliv ministra.

Václav Princ: Profesorka Dvořáková ukázala na příčiny lihové tragédie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Není tajemstvím, že výtahem k moci a k penězům jsou kamarádi se stranickou příslušností.  Strany hlásají stejné demagogie jako dříve KSČ a kdo chce uspět, hlasuje stejně hloupě, jako hlasovali jednotně komunisté na svých sjezdech podle linie ÚV KSČ. Stejně dnes musí hlasovat poslanci za ODS a to často i proti svému přesvědčení a dokonce proti programu vlastní strany. To můžeme sledovat v tanečkách kolem zvyšování DPH. Copak už poslanci za ODS zapomněli, že slibovali nezvyšování daní? A oni nevědí, že zvýšením daní sníží spotřebu, potom se sníží výroba a zvýší se počet nezaměstnaných, kterým bude muset stát vyplácet podporu a nebude na ní mít finanční prostředky?

Cožpak stát neví, že neumí vybírat stávající daně a že je mnoho živnostníků, kteří zkreslují své příjmy a náklady s cílem neplatit daně a že je hodně prací vykonávaných na černo a hodně lidí zaměstnaných na černo bez smlouvy nebo za minimální mzdu?  Ten zlořád je u nás neskutečný a všichni dělají, že je všechno podle linie vládní koalice a současné vlády. Nic se nezměnilo.  Jednou se ještě rádi vrátíme k plánování na základě koncepce rozvoje státního hospodářství a průmyslu.  Už dnes víme, že chybí vyučení řemeslníci a máme hodně bakalářů, dost často nedostatečně vzdělaných, pro které není pracovní uplatnění. Hospodářství se zřejmě zhroutí na tom, že nemáme dost klempířů, kominíků a zedníků, chybí soustružníci, nástrojaři a technické funkce.

Nevíme, koho řídí ministr průmyslu a obchodu a k čemu je celé ministerstvo, když obchod a průmysl je soukromý a nikomu nelze nařídit, co má prodávat a kde nakupovat. Jak reformujeme už 20 let školství, to už měl někdo zarazit, protože jsme svědky jen chaosu u státních maturit. Mezinárodní posuzování vzdělaností dětí ve školách vydává o našich žácích a studentech varující signály.  Naše vzdělávací socialistické školství vědělo, jaké potřebujeme profese, dařilo se mu snižovat počet žáků ve třídách a dosahovalo v mezinárodním měřítku vynikajících výsledků.  Dnes jsme zrušili některé školy a mnoho žáků musí z vesnic dojíždět za vzděláním do měst. Socialismus musel školství finančně zabezpečit a kapitalismus nejen, že nemá na školství peníze, ruší školy, přidává žáky do tříd, ale učitelé ani pořádně neví, co mají učit.

To není však to nejhorší. Nejhorší je vměšování politiků do samostatnosti policie, státních zástupců a soudců. Pokud vyšetřovatel vyšetřuje kauzu, kde hrozí potrestání politika nebo kamaráda, tak není problém vyšetřovateli odebrat případ, převelet ho na jiné pracoviště a nechat trestné činy promlčet.

Je už veřejným tajemstvím, že policisté vytvářejí spolu se zločinci sehranou mafii. Není pravda, že policisté nevědí o úniku daní, o nelegální výrobě, prodeji alkoholu, tabákových výrobků a drog. To, že mlčí, není zadarmo. Pokud je nepořádek v nejvyšších patrech naší politiky, proč by nemohl být i na nejnižší úrovni. V policii dnes pracuje řada podplukovníků a podplukovnic, donedávna ještě učitelek, které práci policisty nerozumí a mají metodicky řídit policisty níže zařazené v terénu. Stavy policistů se snižují, ale ne v kancelářích. Řízení policie je drahé a neúčinné. V ulicích nepotkáte policistu pěšky, jen v autě, na benzínové pumpě, jak pije kávu. Divíte se? Nasazuje život, ještě ho řídí někdo, kdo své práci nerozumí a v terénu nepracoval a pokud má policista na nejnižší úrovni přesčasy, tak mu je stát nezaplatí.
 Průzkumy ukazují, že se 80% národa proti stávajícímu politickému systému, proti vládnutí Petra Nečase a Miroslava Kalouska bouří, ale pro naše mocné je to jen lůza.  Jaká je to demokracie, když nelze odvolat politika pro jeho selhání, nelze kontrolovat jeho majetek, je bez trestní odpovědnosti?

Jakou máme demokracii, když poslanec ve vyšetřovací vazbě pobírá svůj plat?  Není to, co se u nás děje proti zdravému rozumu? Jsme už nemocní a tak hloupí, že stále mlčíme?

České Budějovice, 19. 9. 2012, Ing. Václav Princ, podnikatel

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Občané.cz

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Problém státního rozpočtu není v jeho nedostatečných příjmech, ale v jeho výdajích

Když není problém v příjmech, tak proč zvyšujete daně? A když jde o výdaje, tak na nás lidech - na všech skupinách jste šetřili. Kolik jste ale ušetřili na sobě? Co vím, tak se vám zvedli platy, navýšili jste počet ministerstev... A jestli budete vládnout dál, tak jak si to dál představujete? Kde ch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Rumunsko jako evropský mustr?

16:49 Ivo Strejček: Rumunsko jako evropský mustr?

Denní glosa Ivo Strejčka