Vaše Věc: 62 procenta občanů jsou zcela proti přijímání uprchlíků

26. 10. 2016 19:01

Tři pětiny českých občanů (62 %) se domnívají, že by Česká republika vůbec neměla přijímat uprchlíky. 30 % dotázaných je názoru, že by ČR měla uprchlíky přijímat pouze na přechodnou dobu, než se budou moci vrátit do vlasti a 3 % dotázaných jsou pro to, aby ČR uprchlíky měla přijímat a nechat je se zde usadit.

Vaše Věc: 62 procenta občanů jsou zcela proti přijímání uprchlíků
Foto: pixabay.com
Popisek: Průzkum - ilustrační foto

V čase stoupá procento těch, kteří chtějí, aby ČR uprchlíky nepřijímala vůbec. Za rok stoupl počet těch, kteří si uprchlíky na českém území nepřejí v žádném případě, o 12 %. To vůbec není málo.

Češi jsou podle CVVM přijímání uprchlíků dokonce nakloněni ještě méně, než Poláci, kterých je proti jakémukoli přijímání uprchlíků 52 % - a na časové ose podíl Poláků s takovýmto názorem klesá.

Uprchlíky považuje za bezpečnostní hrozbu pro ČR 78 %. Že jsou uprchlíci nebezpečím pro Evropskou bezpečnost, se domnívá 90 % dotázaných. Zajímavé je, že uprchlíci podle názorů dotázaných představují pro českou i evropskou bezpečnost hrozbu srovnatelnou s Islámským státem…

68 % dotázaných uvedlo, že se zajímá o dění spojené s uprchlíky. Toto téma je tak (nejen) v českém prostředí ideální půdou pro získávání snadných politických bodíků. A to je zřejmě také důvodem k tomu, proč u nás nad reálnými informacemi týkajícími se konkrétního dění v oblasti české imigrační politiky drtivě převažují sdělení na téma „my je tady nechceme nejvíc ze všech“.

Uprchlictví je pro ČR problémem pouze virtuálním

Pokud se podíváme na reálná čísla, vidíme, že v loňském roce požádalo v ČR o mezinárodní ochranu 1525 cizinců. Z toho tvořily 45,5 % Ukrajinci. Pouze 8,8 % ze všech žádostí podali Syřané (asi 134 žádostí)…

Z pohledu na čísla zaplnění tří českých detenčních zařízení na člověka také hrůza nedýchne. V Bělé po Bezdězem mají v současnosti 12 osob, ve Vyšních Lhotách je obsazeno 11 míst a v Drahonicích je obsazeno 49 z 249 míst. Prostě nic zásadního.

Uprchlictví je pro Českou republiku problémem pouze virtuálním, pomocí kterého se však pohodlně zakrývají problémy reálnější, jejichž řešení veřejnost zastrašovaná „uprchlickým nebezpečím“ nepožaduje.

Není vůbec jisté, zda pro Českou republiku do budoucna nepředstavují mnohem větší problém než uprchlíci poměrně ostře vyhraněné názory na uprchlictví, které zní z úst vrcholné české politické reprezentace a kterými si od zejména západoevropských politiků Česká republika sympatizanty zrovna nezískává…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

18:40 Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

Konstatování, že nějaký člověk prokazuje svou nepoučenost v oblastech ekonomiky a politiky, by v prů…