Vaše Věc: Babišův Uniles boduje, ale...

25.09.2016 20:40

...stahují se nad ním černé mraky. Od ledna roku 2017 začne platit zákon, který ministrům znemožní, aby se jejich firmy účastnily soutěží o státní zakázky, ale do ledna (a hlavně do dalších sněmovních voleb) je ještě daleko a Babišův Uniles tak v těchto dnech může vesele zaznamenávat další soutěžní úspěchy.

Vaše Věc: Babišův Uniles boduje, ale...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vicepremiér, ministr financí Andrej Babiš

Babišovu Unilesu se velmi dobře daří získávat zakázky státního podniku Lesy ČR a nejinak je tomu v letošním roce. V tendru Lesů ČR nazvaném 2017+ se soutěží zakázky v celkové hodnotě zhruba 3,4 miliardy korun. Do soutěže se přihlásilo 36 lesnických firem a Babišův Uniles skončil druhý. Má tak šanci získat deset zakázek. To jistě není špatný výsledek a o peníze plynoucí z plnění zakázek společnost Uniles nepřipraví ani zpřísněný zákon o střetu zájmů, který firmy s 25% a vyšší účastí členů vlády vylučuje ze všech soutěží o státní zakázky.

Babiše se však tento zákon, který členům vlády například také zakazuje vlastnictví médií či možnost získávat nenárokové investiční pobídky a nenárokové dotace, nebude týkat ani od ledna 2017, protože se vztahuje pouze na členy vlády, kteří budou jmenováni poté, co zákon začne být účinný.

Možná i proto hovořil A. Babiš o úspěchu své firmy, jako by to pro něj nic nebylo: „O vyhraných kontraktech se dozvídám teď, neřeším tyto věci. Mám práci na ministerstvu financí a v hnutí, spím čtyři hodiny denně, jedu sedm dní v týdnu. Nemám čas to řešit.“

Věříme, že A. Babiš se při své náročné práci na ministerstvu i v hnutí sedm dní v týdnu zaobírá také tím, co si počne po příštích volbách a jak zpřísněný zákon o střetu zájmů obejde…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…