Vaše Věc: Bytová politika vlády?

21.12.2015 10:05 | Zprávy
autor: PV

Žádná sláva. Mezi daňovými změnami, které ministerstvo financí a vláda ve sněmovně prosadily, ční jeden významný nesmysl, který do platnosti vstupuje v příštím roce. Jedná se o zavedení DPH z prodeje pozemků pro výstavbu.

Vaše Věc: Bytová politika vlády?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lokalita Havířov - Šumbark

To samozřejmě velmi významným způsobem (vlastně o pětinu (DPH je 21 %) zdraží bytovou výstavbu, zejména bydlení pro střední třídu. Celkem nepozorovaně, bez velkých protestů – s výjimkou developerských organizací, které se tím cítí ohroženy – prošlo toto rozhodnutí o skokovém navýšení cen bytů i na veřejnosti. Nemluvě o opozici.

Kdyby vláda alespoň učinila určité výjimky, například v tom, že by od placení DPH osvobodila koupi pozemků obcemi, kraji či jinými veřejnými anebo veřejně prospěšnými korporacemi, na budoucí výstavbu komunálních či sociálních bytů. Nic takového se ovšem nekonalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Jan Schiller byl položen dotaz

Pomoc Ukrajině

Jste pro pomoc Ukrajině, to i já. Jak se ale díváte na pomoc ukrajinským uprchlíkům zde? Podle mě mají mnohem víc výhod než občané ČR, kteří potřebují pomoc od státu. Ano, ti sice nejsou uprchlíci, ale měli by proto na tom být hůř

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Rozvod Trumpa s hysterickou Evropou

15:26 Jiří Paroubek: Rozvod Trumpa s hysterickou Evropou

Ať se nám to líbí nebo ne, i politici v nejvyšších patrech jsou jen lidi s různými slabostmi a nedok…