Ministerstvo obrany získá v příštím roce ze státního rozpočtu 52 miliard korun. To znamená zhruba o 10 % více než letos. Skutečný narůst rozpočtu ministerstva obrany však bude ještě vyšší, protože letošní vojenský rozpočet nebude dočerpán. Poslankyni Černochové (ODS) se však navýšení rozpočtu ministerstva obrany zdá málo razantní, a tak navrhuje, aby armáda dostala ještě o deset miliard korun více.
Svůj návrh Černochová zdůvodňuje našimi závazky k NATO. Že tyto závazky, které hovoří o tom, že na obranu by měly z rozpočtů členských států každoročně odcházet nejméně 2 % HDP, naplňuje pouze pět členských států NATO, už se samozřejmě nezmiňuje.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV