Vaše Věc: Severní Korea aneb Šílení lidé dělají šílené věci

23. 2. 2017 15:48

Kim Jong-nam byl nevlastním bratrem nejvyššího leadra Severní Koreji Kim Jong – una. Život Kim Jong – nama zhasl před pár dny v hale letiště v Kuala Lumpur. Postaraly se o to dvě najaté špionky ze Severní Koreje, stalo se tak otráveným sprejem. Kim pak a v sanitce zemřel. Byl to velmi rozmarný člen poslední komunistické dynastie, bylo mu 45 let. Vysoce postavený úředník Severní Koreje žádal reformu režimu, nyní žije v Macau pod ochranou čínských tajných služeb a unikl nejméně jednou atentátu v roce 2011 v předvečer nastoupení Kima Jong – una. Jestliže se potvrdí autorství atentátu, bude to znamenat novou smrtící ránu pro Kima Jong – una.

Vaše Věc: Severní Korea aneb Šílení lidé dělají šílené věci
Foto: ABC.news
Popisek: Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Úděl nevlastního bratra byl tragický. Ztratil svou vlast i nárok na rodinné dědictví. Byl schovávaný před veřejností, vyrůstal v luxusu a studoval v Ženevě. Tento „bon vivant“ způsobil problémy celé dynastii, když v roce 2001 v Tokiu, cestou do Disneylandu byl zastaven policií a prokázal se falešným dominikánským pasem a ve společnosti prodejných dívek. Ve skutečnosti se s ním nikdy nepočítalo jako s následníkem "trůnu", protože se nenarodil v manželství. Jeho matka skončila v psychiatrické léčebně v Moskvě.

Smrt staršího bratra, to je rovněž selhání bezpečnostních složek v Pekingu, kteří ho dlouho střežili a chránili, také proto, že ho měli jako politickou zálohu v případě změny v paláci v Pchjongjangu s nadějí dosadit více vyhovujícího vůdce podle jejich představ.

Ale rodinná vendeta se možná nezastaví jen tímto. Syn Kima Jong – nama, který studoval v Paříži, byl také v nástupnické linii Severní Koreje. Loni se vrátil do Severní Koreje a je závislý na náladách a pokynech svého strýce diktátora.

(podle Le Figaro, ZP)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…