Veto prezidenta Zemana přehlasovalo v úterý večer 117 poslanců. Pro přijetí novely zákona o ochraně přírody byla většina přítomných poslanců sociální demokracie, většina přítomných poslanců z hnutí ANO (zdržela se pouze Radka Marxová), část komunistů, přítomní poslanci TOP 09, KDU-ČSL i všichni přítomní poslanci z Úsvitu. Proti byli naopak všichni přítomní poslanci za ODS.
Pozoruhodné je, že nejvíce hlasujících proti přijetí novely zákona bylo hned po ODS (10) z ČSSD, kde proti přijetí hlasovalo pět poslanců: V. Bohdalová, M. Chovanec, J. Zavadil, M. Strnadová a V. Votava.
Je vcelku zvláštní vidět, že část poslanců ČSSD, tedy politické strany, která má chránit zejména zájmy běžných občanů, odmítá chránit české národní parky tak, jak je tomu zvykem v západní Evropě. A před zájmy české přírody a českých občanů by zřejmě dávala přednost zájmům developerů, kteří si na pozemky ležící v národních parcích pochopitelně již dlouhodobě brousí zuby, či těžařům dřeva, kterým by se samozřejmě miliony kubíků dřeva z šumavských lesů velmi hodily…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Kde berete jistotu, že Írán nebude ve snaze budovat jaderný arzenál pokračovat?
Zvládl to jednou, proč by ne podruhé? A co mě zajímá ještě víc. Vy tvrdíte, že svět nebude bezpečnější ani stabilnější. Není to ale chyba vás politiků? Vy jen zbrojíte, ale o stabilitu se tu podle mě nikdo nesnaží. Příkladem může být válka na Ukrajině. Jak dlouho Evropa řešila jen pomoc Ukrajině a s...
Další články z rubriky

15:16 Štěpán Křeček: Úroda obilovin bude podprůměrná
„Česká republika bude nadále soběstačná v produkci základních obilovin. Jejich úroda však bude letos…