Vaše Věc: Většina Američanů hodnotí Obamu pozitivně

12.01.2017 13:21

Z průzkumu veřejného mínění provedeného ve Spojených státech výzkumným centrem NORC vyplývá, že většina Američanů hodnotí odcházejícího prezidenta Obamu pozitivně. Negativně jej podle výsledků průzkumu vnímá 37 % Američanů.

Vaše Věc: Většina Američanů hodnotí Obamu pozitivně
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Takových výsledků dosáhl Obama i přesto, že dvě třetiny Američanů jsou přesvědčeny, že odcházející americký prezident nesplnil své předvolební sliby, přičemž 40 % dotázaných se domnívá, že se sice věci zlepšit pokusil, ale nepodařilo se mu to. Více než pětina dotázaných je pak toho názoru, že se o splnění svých předvolebních slibů ani nepokusil.

Když Obama v roce 2009 nastupoval do své funkce, osm z deseti Američanů věřilo, že k lepšímu změní postavení černochů. Že se mu to povedlo, se domnívá 43 % Američanů. 50 % Američanů je přesvědčeno o tom, že Obamovo prezidentství nepřineslo v této věci žádnou změnu.

B. Obama však navzdory mínění amerických občanů, že v podstatě nesplnil své předvolební sliby, opouští Bílý dům s lepším skóre než jeho předchůdce G. Bush, který z Bílého domu odcházel s pozitivním hodnocením pouze 40 % Američanů.

Jeden z velkých úspěchů B. Obamy je bezesporu zavedení Obamacare, tedy prosazení zákona, který upravuje zdravotní pojištění a zavádí státní pojistný program, a ve svém důsledku tedy otevírá cestu ke zdravotní péči zhruba 48 milionů chudých Američanů. Tedy těch, kteří byli až do platnosti Obamacare v podstatě odkázání na chudinskou péči. Jedna ze silných předvolebních karet D. Trumpa byla právě zrušení Obamacare, a americký Senát nyní už podnikl první krok k tomu, aby byla Obamacare zrušena. Senátoři již odhlasovali rezoluci, která výborům Kongresu ukládá navrhnout právní úpravu zrušení Obamacare...

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Je žadatel o podmínečné propuštění z vězení lidská bytost?

9:01 Zdeněk Jemelík: Je žadatel o podmínečné propuštění z vězení lidská bytost?

Během dlouhých let činnosti občanského aktivisty v oblasti trestního řízení jsem měl opakovaně příle…