Jen vojensky respektovaný protivník si může dovolit takové gesto, jaké učinili Putin s Lavrovem, když nařídili stáhnout podstatnou část svého vojenského kontingentu ze Sýrie.
Z americké strany lze na oplátku pochválit Henryho Kissingera, rozeného diplomata, který v poslední době několikrát Moskvu navštívil a toto řešení dojednal. Mírový proces v Sýrii tak dostává zelenou a doufejme, že proud uprchlíků se tím minimálně omezí. Henry Kissinger i Sergej Lavrov jsou příznivci federalizace Sýrie a dá se proto očekávat, že se na mírových jednáních dospěje právě k tomuto uspořádání. Rád bych v této souvislosti laskavého čtenáře upozornil na jméno Ralph Peters (ZDE), doyena mezi znalci Středního východu, který už v roce 2006, tedy dávno před vznikem války v Sýrii upozornil na nutnost jejího federálního uspořádání a zároveň naznačil jeho základní kontury.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
armáda , KLíma , Rusko , Sýrie , literarky.cz
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…